Wpis z mikrobloga

10 lipca 1943 roku, do kwatery lokalnego dowództwa UPA, został wysłany ppor. Zygmunt Rumel, jako emisariusz Rządu RP, w celu zahamowania rzezi wołyńskiej i uzgodnienia wspólnej z Ukraińcami walki z Niemcami. W geście dobrej woli Rumel, oraz przedstawiciel Wołyńskiej AK i woźnica, przybyli na rozmowy bez broni. Ukraińcy w "geście dobrej woli" rozerwali ich końmi.

#historia #iiwojnaswiatowa #rekonstrukcjakolorem #2wojnaswiatowa #polska #brusilow12
brusilow12 - 10 lipca 1943 roku, do kwatery lokalnego dowództwa UPA, został wysłany p...

źródło: comment_1658724251oUUWMYjN7ANQBG8iCe8EYA.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@pan_welniak: sporo tu było mężczyzn zanim wybuchła wojna i nie każdy wrócił walczyć. Ja to rozumiem, choć nie popieram. Inna sprawa że Ukraina to kraj pełen korupcji i wielu wyjechało także w ten sposób. Potępiam, choć jestem w stanie zrozumieć powody. Wystarczyłoby tak ustawić prawo, że pełnosprawni mężczyźni w wieku poborowym nie mieliby dostępu do żadnych dodatków (niepełnosprawność byłaby potwierdzana w PL).

Imo, wyjaśnienie kwestii UPA to rzecz na przyszłość
  • Odpowiedz
@ciemnienie: dlatego trzeba wspierac ukraine, ale nie ukraincow. Osiedlanie ich w polsce to blad ktory RP popelnila juz 2 razy. Ten narod to narod skazancow, mordercow i innych wygnancow wszelkiej masci.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: warto pamiętać, że za to co 80 lat temu zrobił ktoś inny ciężko dzisiaj wyciągać konsekwencje i mieć żal do innych ludzi.
Oczywiście sytuacja jest inna w przypadku Rosjan, którzy dzisiaj robią dokładnie to samo co robili lata temu i należy ich Himarsami i wszelkim ołowiem nieco uspokoić
  • Odpowiedz
@Sisal: bo to właśnie dzięki ruskim ta kwestia nie została rozwiązana, wiesz o tym? Bo oni dbali żeby ludzie o tym nie rozmawiali, żeby w szkole o tym nie mówiono, zarówno u nas jak i u nich?

#!$%@?ąc od ukraincow, to ten Rummel to trochę głupi musiał być żeby taki plan sprytny obmyślić.


@Towarzysz_Szmaciak: Im chodziło o jedną kwestię - niepodległą Ukrainę a tego nie mógł im obiecać bo polskie władze długo z tym walczyły nie po to by
  • Odpowiedz
@Gigamesh: ukrainskie dzieci wyglądają w żłobku jak moje, tak samo płaczą i tak samo się uśmiechają.

Co nie zmienia faktu, że naciskałam żeby dla dobra ich i naszego poddane zostały badaniom (tu HIV i inne choroby które stanowia społeczny problem na Ukrainie) oraz obowiązkowym szczepieniom.
  • Odpowiedz
@Gigamesh: jeśli natomiast mówisz o sytuacji sprzed wojny. Nigdy nie byłam zwolenniczką nieograniczonej i zupełnie niekontrolowanej imigracji zarobkowej. Każdy przybysz powinien być dokładnie sprawdzany pod kątem przydatności dla polskiego społeczeństwa, a kryminaliści odsyłani spowrotem.
  • Odpowiedz
@Silklash: Kwestia Wołynia ciągle przewijała się na wykopie, a to że cię to gówno interesowało i interesuje no nie mój problem. Zresztą contentu do tych wszystkich wpisów i znalezisk dostarczyli sami ukraińcy mordując niewinne dzieci, kobiety i starców. To że ich dzieci dziś pochwalają czyny przodków nie może czynić z nich europejskiego państwa, to typowa wschodnia dzicz.
  • Odpowiedz