Wpis z mikrobloga

typ bardziej odklejony niż tapeta, która odpadła od ściany ¯_(ツ)_/¯

@PrzeKomentator: Według ciebie istnieją więcej niż dwie płcie, więc kto tu niby jest odklejony?

Typowe wyparcie

Wypiera to się lewica Hitlera, jednocześnie popierając jego wymysły i program NSDAP. Widziałem takich, co nawet Stalina nazywali prawicowcem. Bo to oczywiście nie była prawdziwa lewica, następnym razem się uda.

Według lewicy, o czyjejś lewicowości nie decydują czyny ani poglądy, tylko mądrość etapu. Dopóki świat
@Ulyssos: Stalin też był prawicowcem w końcu był faszystą, co jest skrajnie prawicowym poglądem co nie ? Wszelka dyktatura jest prawicowa, tylko na osi światopoglądowej, której wiele osób w tym ja nie uznaje. Na osi jedynej właściwej i słusznej czyli ekonomicznej obaj byli lewakami komunista i socjalista. Więc w moim rozumowaniu byli oni lewakami. Jak chcesz przykład dyktatora prawaka (na osi ekonomicznej) to był nim np. Augusto Pinochet.
@wygazowane_piwo: od kiedy Stalin był faszystą? XD
Możesz mówić, że rządził totalitarnie/autorytarnie, ale na pewno nie był faszystą, faszystą był Mussolini.

Ale nie, Hitler także nie był socjalistą xd NSDAP za Hitlera tylko w początkowych latach starała się zapożyczać slogany socjalistyczne, gdyż przez kapitalistyczny wyzysk klasa robotnicza w Niemczech była niezbyt zadowolona, co połączone z nacjonalistyczną retoryką działającą ze zdwojoną siła po przegranej wojnie stworzyło mieszankę wybuchową. Po 1934 nie można
@Ulyssos: Oczywiście, że Stalin był faszystą. Po pierwsze był komunistą, a komunizm zakłada w uproszczeniu:
* ekonomiczne środki produkcji są wspólne, brak własności prywatnej i od tej strony Stalin był komunistą
* światopoglądowe i tutaj troche skłamałem bo mówiąc, że wszelka dyktatura jest prawicowa, bo nie jest nią dyktatura ploretariatu i tego nie było w państwie Stalina. I dlatego komuniści mówią, że to nie był prawdziwy komunizm.

Faszyzm w uproszczeniu:
*
@Ulyssos: Aaaaa i co do Hitlera z tego co ja wiem był takim samym socjalistą jak dzisiaj PiS jest na papierku własność prywatna niby jest, ale produkcja była wysoce opodatkowana, więc ciężko mówić o prywatnych środkach produkcji skoro ich wynik finansowy jest Ci zabierany powiedzmy w 60%.