Wpis z mikrobloga

Już w Shadow of war był biały sauron który pod postacią białego elfa uwodził Shelobe i zmanipulował Kelebrimbor do wykucia pierścienia władzy. Nie wiem na ile jest to zgodne z światem Tolkiena, ale motyw białego Saurona już się pojawiał wcześniej, a akcja serialu dzieje się w tym okresie.


@AKFobia: w sumie to taki design ma sens, biorąc pod uwagę pochodzenie Saurona. Skoro był Maiarem, to czemu design miałby być inny od
  • Odpowiedz
@NPC_358034: Sens ma ogromny, rzecz w tym, że wykopki już same gubią się w swoim świecie i widzą białego Saurona jako uderzenie w białego człowieka, bo biały = zły xD Tymczasem w przeróżnych fanowskich fanfikach, uniwersach i tak dalej Sauron od bardzo dawna był kreowany właśnie w taki sposób, jako "biały" mężczyzna z białymi/blond włosami, a wynikało to z tego, że fani znali uniwersum, w którym tworzyli swoje dzieła ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@NPC_358034:
Tak przede wszystkim to Majarowie byli duchami związanymi z różnymi żywiołami. Ta ich cielesna powłoka nie była stała lecz mogli ją zmieniać. Skoro Sauron przebywał wśród Elfów to logiczne, że przybrał postać charakterystyczną dla elfa aby wzbudzać zaufanie.
Tak samo Gandalfowi czy Sarumanowi pasował wygląd starego mędrca bo to im mogło ułatwiać odegranie swojej roli w Śródziemiu.
  • Odpowiedz
@vateras131: słusznie, ale do tego dochodzi jeszcze aspekt metaforyczny - w naszym kręgu kulturowym (i Tolkiena też, bo był katolikiem) kolor biały jest kojarzony z czystością lub, w przypadku złych charakterów, z fałszywością i udawaną cnotą. Co idealnie pasuje zarówno do Sarumana jak i Saurona.
  • Odpowiedz
Już w Shadow of war był biały sauron który pod postacią białego elfa uwodził Shelobe i zmanipulował Kelebrimbor do wykucia pierścienia władzy. Nie wiem na ile jest to zgodne z światem Tolkiena, ale motyw białego Saurona już się pojawiał wcześniej, a akcja serialu dzieje się w tym okresie.


@AKFobia:
Ale u Tolkiena wszyscy są biali. Nabijają się, bo u Amazona wszyscy są czarni.
  • Odpowiedz
@NPC_358034: @milk_outside_a_bag_of_milk: mnie bolą oczy od włosów opierniczonych idealnie maszynką to jest największy minus, jakby rozumiem krótsze włosy co można by obciąć nożycami czy coś, ale taki fryz no xD, a dwa to sauron powinien być obiektywnie z mordy dość przystojny, dlatego mam nadzieje że to jednak nie sauron.
  • Odpowiedz
@bizonsky: To nie Sauron, to przywódca kultu Morgotha, Sauron będzie w pierwszym sezonie pod przykrywka i gra go ktoś kogo się nie spodziewamy w tej roli.
  • Odpowiedz
I'm Slim Shady, yes, I'm the real Shady
All you other Slim Shadys, are just imitating
So won't the real Slim Shady, please stand up?
Please stand up, please stand up

Yeeee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz