Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do specjalistów od kotów. Czy kot po przewiezieniu samochodem do miejsca oddalonego o 2 km jest w stanie wrócić do domu pokonując trasę, której wcześniej nigdy nie pokonywał?

Jak ewentualnie można odnaleźć takiego kota i gdzie go szukać?

Zdjęcie zaginionego dla atencji

#koty #kiciochpyta #weterynaria #zwierzaczki
Pobierz MG78 - Mam pytanie do specjalistów od kotów. Czy kot po przewiezieniu samochodem do m...
źródło: comment_1658599251fQQttO4DZugCyQAJSVMVWf.jpg
  • 17
Czy kot po przewiezieniu samochodem do miejsca oddalonego o 2 km jest w stanie wrócić do domu pokonując trasę, której wcześniej nigdy nie pokonywał?


@MG78: nie znasz?

Facet miał kota, który był niereformowalny.
Wredny, wszędzie brudził itd.
Postanowił się go pozbyć, więc wsadził do samochodu i wywiózł daleko za miasto.
Wraca zadowolony do domu, a kot na fotelu.
Złapał znów kota do samochodu i wywiózł do jakiejś wioski.
Znów wraca zadowolony,
@helga-von-klusken: Kot ma około roku, ale na dworze był od niedawna i raczej mocno przywiązany do domu bo chciał tam wchodzić zawsze. Jak był gdzieś poza podwórkiem to u sąsiada pod krzakiem siedział.

A wiesz jaka jest szansa na to, że zaktualizował mu się home point i wróci co miejsca, w które został przywieziony? W otwartym garażu jest jego miska, krzesło z poduszką na którym siedział oraz transporter, do którego chętnie
@PiesTaktyczny: Policja ma raczej pilniejsze zadania tutaj, fundacji czy schronisk nie ma (małe miasto 15k), ogłoszenia wiem.

A wiesz czy jak taki kot ma z 3 stron pola, a w jedną stronę miasto to czy wybierze pójście w miasto, czy może uznać, że idzie do wioski oddalonej 3 km dalej?
@MG78: niby większość kotów wraca. Chociaż kot mojej koleżanki, kiedyś wybrał sąsiadów na nowy dom

Kot ma około roku, ale na dworze był od niedawna i raczej mocno przywiązany do domu bo chciał tam wchodzić zawsze. Jak był gdzieś poza podwórkiem to u sąsiada pod krzakiem siedział.


Bezpieczeństwo kota to właśnie jeden z powodów, dla których rekomenduje się ich niepuszczanie luzem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ma chip?
@PiesTaktyczny: Nie ma chipu. Ma około roku i dopiero od tej wiosny zaczął wychodzić na dwór. Generalnie wracał na noc i raczej nie był takim kotem który włóczy się po okolicy tylko gdzieś tam leżał na podwórku pod krzakiem. Jak raz nie wrócił na wieczór to drugiego dnia był pod drzwiami.

Ostatnie 10 dni spędził na dworze na swoim podwórku.

Tutaj przed zgubieniem się na początku po wyjściu z samochodu sobie
@MG78: Obstawiam że poszedł na zwiady i sam wróci, możliwe że w nocy. Mój mi raz śmignął przez okno i wrócił sam o 3. Zostawiliśmy okno i lampkę włączona żeby widział z daleka gdzie domek xD koty są ciekawskie a po zmroku to już w ogóle ulubiona pora na zwiedzanie, bądź dobrej myśli
@krolowamonika: No byłoby super gdyby wrócił albo udało mu się dotrzeć do jego dotychczasowego domu i tam by jutro został znaleziony. Liczę, że przez ostatni czas (ok. 2 tygodnie), który spędził głównie na dworze poznał swoją okolicę i będzie w razie czego wrócić do domu sam. Wcześniej nigdy nie wychodził na noc więc podczas wyjść dziennych pewnie za dużo nie zwiedził.