Wpis z mikrobloga

#!$%@? jest to, że żyjemy w takich czasach, że ludzie mając wiele udogodnień, ułatwień i szerokopojęty dobrobyt dookoła, są w stanie skazać inny kraj na zagładę oraz miliony ludzi na śmierć i cierpienie (ludzi żyjących kilkaset kilometrów dalej, a więc nawet nie takich obcych) tylko po to, żeby dalej móc się cieszyć tym swoim pięknym i wystawnym życiem i ani odrobinę nie musieć obniżyć swojej stopy życiowej.

Jak widzę jak zachowują się niektóry, a w szczególności Niemcy, to przypomina mi się pewna postać z Breaking Bad - Lydia. Kobieta, która bez wahania wydaje zlecenia na zabójstwo kolejnych ludzi (zarówno obcych, jak i tych, z którymi wiązały ją nieco bliższe relacje) tylko po to, żeby zaznać nieco psychicznego spokoju. Jednocześnie ta sama osoba nie była w stanie wręcz znieść widoku krwi, czy cierpienia nawet osób, których chciała się pozbyć, bo była taka delikatna.

#wojna #ukraina #niemcy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niebadzsmokiem: Jak wysyłaliśmy żołnierzy do Iraku żeby razem z USA mieć łatwy i tani dostęp do ropy to też tak myślałeś?

I tak, wiem, że to whataboutism, i mam to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak wysyłaliśmy żołnierzy do Iraku żeby razem z USA mieć łatwy i tani dostęp do ropy to też tak myślałeś?

I tak, wiem, że to whataboutism, i mam to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@erni13: Mit o oleju napędowym wiecznie żywy xD
Popatrz sobie jaki udział miał irak w produkcji ropy i pochodnych z niej, to było 2-3% światowej produkcji, gdzie samo USA miało 3x tyle i partnerów od których mogli kupywać rope. Nigdy
B.....n - > Jak wysyłaliśmy żołnierzy do Iraku żeby razem z USA mieć łatwy i tani dos...

źródło: comment_1658581577ZhUcwezhSOuAVSPvxg5Xel.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: obniżam praktycznie z dnia na dzień przez to że nasz rząd nie zadbał o odpowiednie rezerwy energetyczne, a mimo to #!$%@?ł się w sankcje i ich konsekwencje po same kule, przez co prąd, paliwo, a co za tym idzie wszystko inne jest coraz droższe
  • Odpowiedz