Wpis z mikrobloga

@Pankuronium: Mój miał kupioną kuwetę jak ważył 600g. Nikt się nie spodziewał że urośnie do gigantycznych rozmiarów i teraz jak korzysta z kuwety to do połowy z niej wystaje xD, a nigdy przez 4 lata nie narobił poza kuwetę.
  • Odpowiedz
@furcio: Szkoda kota, kuweta powinna być tak duża żeby kot mógł się swobodnie w niej obrócić, naprawdę nie ma się czym chwalić ze wziąłeś kota ale już nie chce Ci się dbać o jego dobrostan :/
  • Odpowiedz
@furcio Wiem o tym, że się myje - posiadam 3 koty. Jasne, że każdy niech sobie robi jak chce, ale ja np nie dałbym rady np jeść kanapki w pomieszczeniu w którym on wie załatwia :(
  • Odpowiedz
@furcio: są - https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_pielegnacja_kota/kuwety/kuwety_prostokatne/1005727

niby dedykowane dla ‚dużych ras’ ale wg mnie to jest idealny rozmiar dla standardowego dachowca. zastąpiłem trzy ‚zwykle’ kuwety dwiema takimi XXL i:
1/ jeden z moich kotów często szczal/sral stojąc na krawędzi mniejszej kuwety - już tak nie robi, bo ma więcej miejsca
2/ warstwa żwiru jest grubsza, wiec łatwiej się sprząta - w mniejszej szczochy przyklejaly się regularnie do podłoża, bo jeden z moich kotów to górnik i kopie jak porąbany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3/ skończyło się rozsypywanie żwiru na podłogę - oczywiście sporadycznie
  • Odpowiedz
@andrzej9000: Spoko, ale nie widzę, żeby mój miał jakiekolwiek problemy behawioralne z powodu tej kuwety, normalnie korzysta, nie robi poza, nie miauczy, że jest brudna, tylko po prostu pół kota zawsze wystaje xD
  • Odpowiedz