Wpis z mikrobloga

Mirasy, jechał ktoś z #kielce do #gdansk S7? Planuje jutro wyjechać koło 21. Rok temu jechałem a1 i 140 km/h wyprzedzałem tylko tiry. Tak to srednio 120 km/h. Coraz więcej osób chwali sofie S7 i zastanawiam się jak wypada w porównaniu do A1. Mapy pokazują że dłużej S7. A jak to wygląda w rzeczywistości? #autostradypolska #autostrady
  • 14
@Clarence89: Jeszcze rok temu narzekałem bo trzeba było zjeżdżać i wolnym tempem omijać budowy, teraz na s7 już wszystko praktycznie jest ukończone i jedzie się wygodnie. No ale jak szybciej masz A1 to wybrałbym A1, rzadko się coś tam dzieje a płacisz tylko na trasie torun-gdansk
  • 0
@Tang0 właściwie nie wiem o ile szybciej i jak liczy czas yanosik czy mapy google skoro jak mówię jeżdżę ok 120 km/h gdzie mogę 140 km/h. Auto trochę stare, mimo że serwisuje na bieżąco to jednak wolę spokojniej. Chyba wybiorę A1 bez kombinowania. Rok temu jakoś sie przejechało chyba coś ok 6h właśnie A1. 6 h do jastrzębiej góry nie do Gdańska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Clarence89:
Mapa Google szaleje od jakiegoś czasu z S7. Nie jest zaktualizowana do obecnego stanu ale co dziwne, proponuje drogi o 30 minut dłuższe.

Stan potwierdzony dziś. Korek w Łomiankach spowodowany piątkowymi wyjazdami i cięciem drzew (wybrali sobie najlepszy termin). Ciebie nie będzie dotyczył.

Oczywiście są światła w Łomiankach i dalej za Nowym Dworem, ale jedzie się sprawnie.

Zamknięte drogi na mapie Googla są nieaktualne. Oddany jest częściowo kawałek za Plonskiem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clarence89: nie znam w tej chwili kosztów, ostatnio leciałem dwa lata temu, ale jak A1 to tylko nocą. Raz musiałem w sobotę w dzień i kląłem jak #!$%@?, nie da się jechać z tymi ludźmi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clarence89: ja też startowałem zwykle 21-22. Nigdy na nocny przejazd nie narzekałem. Dzieci śpią, żona śpi, ruchu prawie brak, muza i ogień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Clarence89: pytałem o to dwa tygodnie temu przed urlopem ;p w rezultacie pojechałem na Gdańsk S7, wracałem A1 ;P obie trasy w porach nocnych ;p stwierdzam, że lepiej dopłacić 30 ziko bo, jesteś szybciej o te 50 km, więc i paliwa w teorii się mnie spali ;p na s7 masz światła przed Warszawą, za Warszawą i potem remonty, gdzie jedziesz jednym pasem ;p uważam, że lepiej doczołgać się do/z i potem
  • 0
@stabil88 zrozumiałem o co chodzi ;) mam nadzieję że obędzie się bez zadanych przygód po drodze. Byłem na stacji diagno i podpiąłem auto pod komputer u mechanika. Auto '04 rocznik więc trzeba być czujnym ;) no i mam assistance w ubezpieczeniu do 250 km.
@Clarence89: też wziąłem assistancie pomimo, że rocznik 2012 ;p ale mi się zaczął czek pojawiać i znikać :) to nie wyjazd za granicę, także na spokojnie można jeździć wzdłuż i wszerz ;p przynajmniej za ewentualny nocleg zapłacisz w PLN ;p