Wpis z mikrobloga

Fotowoltaika to gówno.
Pierwsze - wydobywanie surowców z których produkuje się te panele, bardzo poważnie zanieczyszcza środowisko
Drugie - bardzo dużo wody jest zużywane w procesie ich produkcji
Trzecie - panele nie stanowią "energii odnawialnej", z roku na rok spada ich wydajność, a po 20 latach są bezużyteczne i nie produkują energii.
Czwarte - nie ma ich jak zutylizować, recykling też nie wchodzi w grę

Fotowoltaika to śmierć dla środowiska, atom, to jest przyszłość.

#bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #konfederacja #ekologia #energetyka
  • 48
  • Odpowiedz
Fotowoltaika to śmierć środowiska, atom, to jest przyszłość.


@wypok312: Ogólnie to się zgadzam. Też jestem fanem atomu. Ale palonko węglem wypada gorzej niż fotowoltaika. I fotowoltaika ma być tylko odciążeniem a nie głównym sposobem na produkcję prądu.
  • Odpowiedz
@Kryspin013:
Palonko węglem jest lepsze niż fotowoltaika. Fotowoltaika też zanieczyszcza środowisko, produkuje mniej energii i nie jest nieodnawialnym źródłem, bo podziała 20 lat i przestanie. Potem trzeba od nowa zaczynać, a stare panele gdzieś składować.
  • Odpowiedz
Trzecie - panele nie stanowią "energii odnawialnej", z roku na rok spada ich wydajność, a po 20 latach są bezużyteczne i nie produkują energii.


@wypok312: tak to możesz chyba każde źródło przydomowej energii odnawialnej określić jako nie energia odnawialna. Zresztą nie wiem jak wygląda serwisowanie wiatraków.

Fotowoltaika też zanieczyszcza środowisko,


@wypok312: W jakim stopniu? Jak wyglądają emisje. Węgiel w #!$%@? zanieczyszcza i w #!$%@? wyniszcza ale to najwydajniejsze (pod względem
Kryspin013 - > Trzecie - panele nie stanowią "energii odnawialnej", z roku na rok spa...

źródło: comment_1658486982PmTtWEnUou9fL5w0eVuvjc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Z roku na rok tracą moc. Gunwo. Dopóki Hindusi i Chińczycy będą palić węglem, to i tak nasze ograniczanie emisji mija się z celem.


@wypok312:

1. #!$%@?, temat nie jest taki prosty i np ilość produkowanych CO2 per capita już tak źle nie wygląda w porównaniu np do Stanów Zjednoczownych
2. Podeślij cokolwiek na potwierdzenie tego:

a po 20 latach są bezużyteczne i nie produkują energii.

bo na razie wymijasz się
  • Odpowiedz
Napisali ci że gwarancje dają na 10-15 lat.


@wypok312: #!$%@?, gwarancja a "a po 20 latach są bezużyteczne i nie produkują energii.". Masz ty RiGCz.

Jak producent laptopa daje mi dwa lata gwarancji na laptopa to znaczy, że po tych dwóch latach on się wyłącza i nie da się go używać?

Co ty za fikołki odwalasz? xD
  • Odpowiedz
1. #!$%@?


My mamy żyć w jakiejś dystopii i wprowadzać cyfrowe śledzenie "śladu węglowego", a tymczasem Chinole i Hindusi kładą na tą całą ekologię lahę.
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

@wypok312: #!$%@?, gwarancja a "a po 20 latach są bezużyteczne i nie produkują energii.". Masz ty RiGCz.


Propagandowo i w ramach reklamy napisali że żywotność do "co najmniej" 25 lat, a dają gwarancje na 10 lat. No to na oko, żywotność 20 lat.
  • Odpowiedz
My mamy żyć w jakiejś dystopii i wprowadzać cyfrowe śledzenie "śladu węglowego", a tymczasem Chinole i Hindusi kładą na tą całą ekologię lahę.


@wypok312: Hindusi i Chinole wcale nie kładą lachy. Chinole same się zgadzają na ograniczenia produkcji CO2 przez elektrownie.

Ale jak pisałem temat jest w #!$%@? bardziej skomplikowany. Czytam obecnie ksiażkę o tym i nie chce mi się dyskutować o tym bo musiałbym się tu nieźle rozpisać.

Przejdźmy to
  • Odpowiedz
@Tajch:

Ale masz coś na poparcie swoich też czy tylko tak bredzisz żeby zaistnieć?


Czyli nie masz pojęcia jak to się odbywa, bo nasłuchałeś się o cudownej fotowoltaice. Pytasz mnie czy mam coś na poparcie, oznacza to, że sam nie masz pojęcia o procesie produkcji tego szmelcu i jaki ma to impakt na środowisko, oraz że nie da się tego zutylizować.
  • Odpowiedz
@Tajch: Czyli nie masz pojęcia jak to się odbywa, bo nasłuchałeś się o cudownej fotowoltaice.


@wypok312: No jak na razie to ty #!$%@?ąłeś potężną głupotę i nie potrafisz przytoczyć żadnych źródeł tylko zasłaniasz się klasycznym chłopskim rozumem, więc czemu w innych kwestiach mamy uznawać, że się nie mylisz?
  • Odpowiedz
Propagandowo i w ramach reklamy napisali że żywotność do "co najmniej" 25 lat, a dają gwarancje na 10 lat. No to na oko, żywotność 20 lat.


@wypok312: no i policzone xD
Tu na oko, tam się przybliży, zaokrągli i wyszło 20 xD
  • Odpowiedz
Czwarte - nie ma ich jak zutylizować, recykling też nie wchodzi w grę


@wypok312: 2 minuty w google i zweryfikowane twoje pierdzielenie, ciekawi mnie czy kłamiesz świadomie czy jesteś kompletnym ignorantem w tym temacie. Panel waży 20 kg, więc koszt jego utylizacji to 30 zł + transport.

https://wysokienapiecie.pl/35068-kto-bedzie-skladal-deklaracje-rejestr-zrodel-ogrzewania/

Z usługą wystartował Thornmann Recycling. „Po dłuższym czasie ciężkiej pracy możemy poinformować naszych klientów posiadających zużyte lub odpadowe panele fotowoltaiczne, że przyjmujemy te
  • Odpowiedz