Wpis z mikrobloga

Mam taki problem w tym sezonie, że jak chcę szybko ruszyć np spod świateł to często tył traci przyczepność. Zaczęło się to dopiero w tym sezonie, wcześniej nie miałem z tym problemu, jeśli się zdarzało to sporadycznie a moto miał bardziej tendencje do podrywania niż uślizgu. No i tak zacząłem rozkminiać, co to może być... Czy opony się wyrobiły (imo są w bdb stanie), czy zmieniłem nagle pozycję na moto po 10 latach, czy może robić taką różnicę, że schudłem z ~97kg na ~85?
#motocykle
  • 17
@BratProgramisty: guma twarda nie jest, ma 3 lata.

Albo popracuj nad puszczaniem sprzęgła

robię co mogę. Z samego gazu nawet na jedynce mi zrywa, jak ze sprzęgłem próbuję go "wystudzić" to efekt jest taki że może i nie zrywa, ale za to przyspieszenie jest gorsze.

dociśnij dupą przesuwając ciężar na tył.

No właśnie będę musiał bardziej na tyle siedzieć przy ruszaniu, ale to już mi się zaczyna nienaturalne robić. No ale
A jesteś pewny że to puszcza guma, a nie ślizga Ci się sprzęgło?


@krzysiekka90: tak mi się mocno wydaje, bo:
1. dzieje się to tyko na 1 przy ruszaniu, czasem na 2 przy gwałtownym odkręceniu manetki
2. czuję jak mi tył zaczyna uciekać
4. przy większych obciążeniach tak się nie dzieje, jak już "złapie" to #!$%@?

No ale na 100% nie można być nigdy pewnym, po 24kkm to raczej mało prawdopodobne
@kefas_safek: a może Twoje umiejętności/pewność siebie dużo wzrosły i wydaje Ci się, że ruszasz tak jak dawniej, a tu odczucie prędkości się zmieniło i dajesz po prostu już za duza #!$%@?, a chyba większość sportowych motocykli straci trakcję przy odkręceniu z jedynki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kefas_safek: a może Twoje umiejętności/pewność siebie dużo wzrosły i wydaje Ci się, że ruszasz tak jak dawniej, a tu odczucie prędkości się zmieniło i dajesz po prostu już za duza #!$%@?, a chyba większość sportowych motocykli straci trakcję przy odkręceniu z jedynki

@Zeddicullus: no raczej spadła pewność siebie skoro zamiast mnie podnosić na koło to mi się ślizga ( ͡° ͜ʖ ͡°)