Wpis z mikrobloga

Patrząc obiektywnie na to spotkanie to oceniam, że teraz FIVB "niszczy" tą siatkówkę, ponieważ brakuje mi czasów gdy były zmiany stron po każdym secie, sędziowie liniowi co choragiewkami mogli wskazać czy było boisko, aut lub po bloku, a sędzia tego spotkania mógł łatwiej interpretować po czy jej stronie należał się punkt za udaną akcję. Ponadto zmiana parkietu jest bardzo złym pomysłem, ponieważ jasne mocno razi wzrokiem i ściągnąć pomysły prosto z NBA jest mocno naciągnięte. Siatkówka straci teraz na popularności aniżeli ją zyska.
#siatkowka
  • 11
@kokos580: a ja mam dokładnie odwrotne odczucia. Zmiany stron w salach zamkniętych gdzie nie ma znaczenia po której stronie jesteś są bez sensu, tylko niepotrzebne zamieszanie, masz challenge teraz i komputer który wyłapuje boisko czy nie, co jest gitara, a jak dla mnie parkiet wygląda bardzo dobrze, fajnie się odznaczają strefy.
@kokos580: Wydaje mi się, że nieco lepiej widać, chociaż i tak samo boisko jest za jasne. Tam z bliska na żywo to wygląda jak "parkiet", ale w TV raczej się zmywa no chyba, że by to nadawali w 4K. ;)
Za liniowymi nie tęsknię, bo się czasem mylili i tak trzeba było brać challenge, a tylko gapiostwo naszego teamu, że nie widzieli dwóch ewidentnych nadepniętych linii Iranu.
Mi do tego co
@Raveen: No właśnie, zapomniałem to ująć o tym, ale co nie zmienia faktu, że siatkówka się niestety powoli cofa się w popularności. Mam nadzieję, że sodówka odbije się w FIVB i zorganizują taki turniej, w takim kraju, gdzie organizacja będzie stała na najwyższym poziomie i gdzie siatkarze będą mieli "ludzkie" warunki do treningów i zamieszkania w hotelach, aniżeli to ma miejsce podczas VNL finals w Bolonii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Queltas: zmiany stron to coś dla kibiców. Kupujesz sobie miejsca w sektorze równoległym do siatki i przez cały mecz oglądasz plecy swoich, a miałeś zamiar krzyczeć nieparlamentarne słowa do zagrywającego drużyny przeciwnej. No kurde nie fajnie xD
a tak serio to wtedy tylko pół hali lepiej widzi drużynę, której kibicuje.

Wygląd parkietu to kwestia przyzwyczajenia
Mi do tego co wymieniłeś brakuje dziękowania przy siatce przez podanie ręki. To klaskanie w podziękowaniu to jakieś kuriozum - jedni stoją w linii i klaszczą drudzy w kółku odwróceni dupami... Na CEV U22 chłopaki normalnie po meczu piąteczki pod siatką.


@Raveen: a tego już nie ma? Ja myślałem, że tutaj tego nie było, bo się drużyny żrą ze sobą
@Queltas: Znieśli przez wirusa-świrusa jakże tylko czyhającego na podanie ręki ;) Z tego samego powodu brak zmian stron boiska.

zmiany stron to coś dla kibiców.

@Dorciqch: No w sumie nie tylko, to zawsze było jako oznaka sprawiedliwych równych warunków. Wystarczy, że takie złośliwe makarony skierują lampę pod sufitem w okolice zagrywki albo rozgrywającego, że będzie świecić prosto w oczy i już robi się lekka przewaga prawda. ( ͡° ͜
Zmiany stron w salach zamkniętych gdzie nie ma znaczenia po której stronie jesteś są bez sensu, tylko niepotrzebne zamieszanie


@Queltas: w koszu to jest, w ręcznej to jest, w futsalu to jest, chyba w hokeju to jest stosowane jest to standard aby na 100% wszyscy mieli równe szanse. Poza tym ta zmiana jest spowodowany tylko covid inaczej tego by nie wprowadzano.

masz challenge teraz i komputer który wyłapuje boisko czy nie