Wpis z mikrobloga

Necronomicon inspirowany #lovecraft . Nie mam pojęcia, skąd się wzięły te macki - w pewnym momencie po prostu się pojawiły i tak już zostały, więc wolałam nie ruszać...

Kolejna duża drewniana skrzynka-książka o wymiarach ok. 24 x 19,5 cm, wysokość ok. 7,5 cm. Decoupage z wykorzystaniem własnej grafiki, detale odciskane i ręcznie rzeźbione, szklany kaboszon-oko również zaprojektowany i wykonany we własnym zakresie. Imitacja "stron" po bokach skrzynki wykonana pastą strukturalną, ręczne malowanie i lakierowanie, do tego motywy z pasty szklistej na "okładce" imitujące średniowieczne pismo.

Okręgi otaczające oko to fragment oryginalnego diagramu z tzw. Manuskryptu Wojnicza (1. poł. XV wieku), księgi stanowiącej jedną z inspiracji dla lovecraftiańskiego Necronomiconu. Na wewnętrznej stronie wieczka dałam Starszy Znak - może dzięki temu cokolwiek zaczęło wychodzić z tej skrzynki, nie rozpełznie się dalej... ()

Więcej zdjęć w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart . Ten konkretny Necronomicon ma już właściciela, wewnątrz będą prawdopodobnie przechowywane akcesoria do #rpg :)

#handmade #rekodzielo #diy #chwalesie #hobby #tworczoscwlasna i trochę #sztuka #horror
Apaturia - Necronomicon inspirowany #lovecraft . Nie mam pojęcia, skąd się wzięły te ...

źródło: comment_1658462527bhN14kbSgSWY4yfVV6Nq1f.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gallg: Zależy, kto jakie ma umiejętności, jakiego rodzaju papierem się okleja powierzchnię, czy wszystko jest porządnie szlifowane na kolejnych etapach i tak dalej. Przy porządnie wykonanym decoupage'u w ogóle nie widać na pierwszy rzut oka, że cokolwiek jest naklejane.
  • Odpowiedz
@daczka92: Necronomicon Ex-Mortis jest na razie w planach, ale na pewno powstanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio co rusz któryś Mirek mi o nim wspomina i w końcu ten projekt zaczął za mną chodzić - obmyśliłam już, jak się za to zabrać, tylko najpierw chcę wykończyć rzeczy, które aktualnie mam na warsztacie.
  • Odpowiedz
@bolorollo: @odislaw: @oszty: Dziękuję ()

Fotorelację postaram się wrzucić za tydzień - między zleceniami obrabiam właśnie kilka małych pudełek w klimatach horrorowo-mackowych, choć jak tak na nie teraz patrzę, to zamiast w stronę Lovecrafta idą bardziej w kierunku inspiracji Stranger Things. Jeszcze nie wiem, co ostatecznie z nich wyjdzie, ale mam nadzieję, że zaprezentują się godnie ( ͡°
  • Odpowiedz