Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców historii, czy do UPA wcielano pod przymusem ukraińskich mężczyzn czy była to zawsze taka formacja "dla chętnych"? Czytając jeden artykuł spotkałem się z taką informacją, że Ukraińcy ukrywali się albo uciekali przed wcieleniem do UPA, ale nie wiem na ile to prawdziwe.
#ukraina #wojna
  • 23
@Nateusz1: temat jest poruszany i powinien być oczywiście, chodzi mi o wydźwięk.
Pojechali uczcić pomordowanych w Katyniu, a nie ruskie pomordowali Polaków w Katyniu i nie przeprosili, nie rozliczyli się itd wiec kosa z nimi.
Dzień pamięci pomordowanych w rzezi wołyńskiej, a nie ukrole nie przepraszają, itd więc kosa z nimi.
Tu jeszcze dochodzi kacapski spam w stylu zrobią nam Wołyń II, chcą odzyskać Przemyśl, razem z ruskimi ruszą na Polskę.
@wladdan: Akurat przeprosiny za Katyń były, Jelcyn to zrobił, przyznano się do winy, umożliwiono wgląd w dokumenty no i upamiętniono pomordowanych, bo groby są jak i obchody na miejscu. Ze strony Ukraińców niestety nie było nic takiego odnośnie Wołynia, wręcz przeciwnie, fałszuje się historie i wybiela UPA.
@Nateusz1: Przeprosiny były Janukowycz i Kuczma, ostatnio ambasador ukrainy złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar wołynskich a cmentarze oczyścili ukraincy …. Ale to mało ;)

umożliwiono wgląd w dokumenty


Kolejne kłamstwo - jedynie przysłali kilka dokumentów wygodnych dla nich, nie mieliśmy wglądu do archiwów.

no i upamiętniono pomordowanych, bo groby są jak i obchody na miejscu.


Drugie kłamstwo. Kiedy były ostatnio ?? 2010??

Ostatnia rzecz to za zbrodnie katyńską odpowiada Stalin, bohater