Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy poleci ktoś jakiś sprawdzony trening na #silownia lub pomoże zmodyfikować obecny?

O mnie:
Wzrost: 183
Waga: 88
Cel: redukcja (widoczny nadmiar na brzuchu, boczkach i klatce piersiowej).
Aktualny bf według tanity: 21kg

Zacząłem trenować 2 miesiące temu, od tego czasu na wadze zeszło ok. 6-7kg. Mierzę się na tanicie co miesiąc. Nie żeby wierzyć ślepo w wyniki, bardziej aby widzieć progres. Między ostatnimi pomiarami utrata wagi ok. 2-3kg. Dzienną kaloryczność staram się trzymać w okolicach 1600-1800kcal

Trenuję 3 razy w tygodniu.

Niestety całkowicie z treningu muszę obecnie wyeliminować nogi z racji wielkich problemów z kolanem i nadchodzącym zabiegiem. Nawet wyprosty na maszynie bez obciążenia sprawiają ból, także niestety żaden rodzaj ćwiczenia nóg nie przejdzie. Niestety podobny ból odczuwam tez przy RDLach, MC.. także te ćwiczenia tez chwilowo pomijam. Staram się jeździć na rowerze przynajmniej raz w tygodniu, nóg tym nie zbuduję, ale zawsze to coś plus dodatkowe kardio.

Przy redukcji byłoby pewnie fajne jakieś fbw, ale chyba ciężko taki plan zrobić wyłączając nogi…

Aktualny plan poniżej. Od sierpnia chciałbym go zmienić, żeby dodać trochę nowych bodźców.

Trening 1 (klatka+biceps)
1. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej (3x10)
2. Wyciskanie hantli na skosie dodatnim (5x8)
3. Rozpiętki na ławce płaskiej (3x12)
4. Rozpiętki na bramie (4x10)
5. Uginanie młotkowe (4x10)
6. Uginanie gryfem łamanym na modlitewniku (4x10)

Trening 2 (plecy+triceps)
1. Ściąganie drążka na wyciągu chwyt naturalny (4x10)
2. Wiosłowanie sztangą (4x12)
3. Ściganie drążka do bioder na bramie (4x10)
4. Wiosłowanie na wyciągu siedząc, chwyt neutralny (4x12)
5. Back extension (4x15)
6. Uginanie francuskie hantli leżąc (4x10)
7. Prostowanie ramion z linką na bramie (4x12-15)

Trening 3 (barki)
1. Military ze sztangą (4x10)
2. Wyciskanie kettla nad głowę jednorącz stojąc (4x10)
3. Odwodzenie ramion w bok z hantlami stojąc (4x15)
4. Odwodzenie ramion w przód z hantlami stojąc (4x15)
5. Podciąganie sztangi do brody stojąc (4x10)
6. Face pull (4x15)

Dodatkowo do każdego treningu dokładam brzuch, 3 obwody ciągiem:
1. Świece x15
2. Podciąganie kolan ma drążku x6
3. Łokcie do kolan naprzemiennie leżąc po 10 na stronę
4. Plank 30s
5. Ruskie skręty z talerzem po 10 na stronę

Na koniec 15 min cardio (orbitrek, steper)

Docelowo chciałbym do treningu włączyć podciąganie i pompki na poręczach, ale przy obecnej wadze i poziomie zaawansowania nie zrobię tylu powtórzeń, żeby wprowadzić całe serie. Może w niedalekiej przyszłości spróbuję z gumami.
  • 5
le przy obecnej wadze i poziomie zaawansowania nie zrobię tylu powtórzeń, żeby wprowadzić całe serie


@tegie: nie ma żadnego przepisu że seria musi mieć co najmniej 10 powtórzeń (bo chyba tak myślisz skoro cały twój plan ma takie powtórzenia), nikt tego nie sprawdza

jak jesteś w stanie się podciągnąć dwa razy to równie dobrze możesz robić serie po 2 powtórzenia
@Loginconajmniej4znaki: Jasne że tak. Pytanie czy takie serie mają większy sens niż pozostanie na wyciągu jeszcze przez jakiś czas i zrobienia pełnych serii trochę później.

Trening układałem sam, chciałem mieć trochę więcej objętości z racji braku nóg w planach i planowanej redukcji. Jeśli nie ma to sensu albo w konkretnych ćwiczeniach powinienem tą objętość zmniejszyć, to jestem bardziej niż otwarty na wszelkie rady.
Z różnych powodów nie jestem w stanie obecnie
@Norek00: bardzo bym chciał, ale jak wspomniałem, obecny stan mojego kolana powoduje duży ból i dyskomfort przy jakimkolwiek ćwiczeniu. Dodanie ćwiczeń na nogi to większe ryzyko obecnie niż ich brak. Ostatnia wielka kontuzja kolana zdążyła się przy robieniu zwykłych zakroków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tegie: oczywiście że mają, generalnie jak chcesz się podciągać więcej to trzeba się więcej podciągać ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyciągami tego nie nadrobisz

dopóki się mało podciągasz możesz do tego ćwiczenia podchodzić trochę inaczej, np robić jedno podciągnięcie co minutę/dwie i progresować poprzez zmniejszanie przerw

albo wyznaczyć sobie żeby zrobić powiedzmy 15 podciągnięć w określonym czasie a potem dokładać podciągnięcia w tym samym czasie

możesz też robić