Wpis z mikrobloga

Właśnie rozszyfrowałem jak działa fobia społeczna.Otóż osoby mające fobie społeczną w dzieciństwie byli oceniani przez rodziców gdy czuli emocje typu wstyd,wina,smutek i nauczyli się że te emocje są złe i w późniejszych latach unikają za wszelką cenę tych emocji.Będąc przy innych ludziach boją się, że ktoś zauważy u nich te wyparte emocje, które uważają za słabość.Chodzi o to, że inni ludzie nie mają problemu z okazywaniem emocji przy innych nawet jak się zawstydzą to nie blokują tego stąd u nich szybo to mija a osoby unikające tych emocji cholernie wystydzą się czuć tych emocji przy innych bo mózg automatycznie kojarzy to z czymś złym.To czemu stawiamy opór trwa i rośnie i właśnie im bardziej się wstydzimy odczuwania emocji tym bardziej unikamy kontaktów z innymi.
#przegryw #fobiaspoleczna #nerwica #depresja #psychologia
  • 15
Otóż osoby mające fobie społeczną w dzieciństwie byli oceniani przez rodziców gdy czuli emocje typu wstyd,wina,smutek i nauczyli się że te emocje są złe i w późniejszych latach unikają za wszelką cenę tych emocji.


@Onaaa20: Przede wszystkim takie osoby mogły w przeszłości doświadczyć sytuacji, w których były zawstydzane i wyśmiewane. Często właśnie przez rodziców. Mogły też od rodziców słyszeć uwagi i komentarze takie jak:
- no i patrz jak się ubrudziłeś,
@Onaaa20: problem z własną tożsamością może sięgać korzeniami początkowego okresu życia


Subfaza praktykowania - około 8 miesiąca życia dziecko zaczyna różnicować siebie od matki. W subfazie praktykowania, kiedy wzrastają zdolności motoryczne dziecka, zaczyna ono oddalać się od matki. Wzmagająca się około 12 miesiąca życia zdolność i nasilona potrzeba opuszczania co jakiś czas symbiotycznej orbity stymuluje do stawania się własną, niezależną osobą przez chodzenie, mówienie, badanie. Gdy potrzeba ta jest blokowana, dziecko