Wpis z mikrobloga

Mirki, co może nieoczywistego, ale wartego do zobaczenia jest w Legnicy?

Będę tam na jeden calutki dzień i oprócz parku miejskiego, zamku i lasku złotoryjskiego + ogólnie łażenia po mieście nie wiem co jeszcze dodać do listy

#legnica #podroze #podrozujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Serzka: jak lubisz klimaty opuszczonych miejsc to polecam poradziecki szpital który znajduje się w Lasku Złotoryjskim. Generalnie tereny zielone w Lasku są spoko do spacerowania, czy jazdy rowerem.
  • Odpowiedz
@Serzka: W sumie Tarninów - alejka z drzewami na Grabskiego tam gdzie ZUS (swoją drogą ironia losu - dawna siedziba wermachtu), pałacyk, nietuzinkowa architektura (duże wille) kamienice z ciekawymi elewacjami (nadszarpniętymi przez ząb czasu i wyjebongo wspólnot), skwer Orląt Lwowskich
  • Odpowiedz
A tak serio to uczelnia wyższa imienia Witelona i okolice to całkiem ciekawa rzecz z architektonicznego punktu widzenia
  • Odpowiedz
@Judaszanin Który aktualnie się pali i deweloper próbuje wybudować mieszkania, jak lubisz poradzieckie klimaty to aktualnie są "otwarte" byle koszary poradzieckie wojska polskiego na Rzeczypospolitej, a dokładnie na ulicy radiotelegrafistów.
  • Odpowiedz
@poczwara_: Może coś się pozmieniało, ale jak 10 lat temu byłem tam coś załatwić autem na blachach DLU, to atmosfera była tak gęsta, ze miałem ochotę się rozpłynąć w powietrzu
  • Odpowiedz