Wpis z mikrobloga

@mistejk: bo w tym gownopanstwie najlepiej zyc chwila, niczego nie planowac, nie przejmowac sie przyszloscia, nie uczyc sie, nie rozwijac. Jak juz sie czlowiek calkowicie splucze z hajsu i bedzie w dupie to pan pis przyjdzie pomoze, da pieniazka
  • Odpowiedz
@mistejk: dwoma rękoma podpisuję się pod tym, że ten rząd jest do #!$%@? i to co te debile piszą w swoich ustawach i projektach na kolanie to jest kpina. Tak w tym poście trochę pan Paweł sam sobie przeczy, bo najpierw sam przyznaje, że gospodarz skorzystał z programu dofinansowania wymiany instalacji na gazową, żeby to skwitować, że dostanie gówno...

Przecież dofinansowania były niemałe i to też jest forma rekompensaty kosztów. Kto został przy piecu tradycyjnym na paliwo stałe nie dostał takiej rekompensaty. Więc po co krzyczeć teraz, że dostanie na węgiel a ja na gaz nie?! Czysto obiektywnie patrząc to jest to zachowanie w stylu "dajcie mi bo mnie się przecież należy" i wyciąganie rąk po jeszcze więcej...

Moi rodzicie budowali dom 12 lat temu, postawili piec i na paliwo stałe, oraz piec gazowy. Oba piece jak i osobne instalacje kominowe musieli kupić za własne pieniądze bo nikt wtedy nie myślał jeszcze o programie czyste powietrze czy innym. Przynajmniej na na prowincjach i wsiach.
Ja wybudowałem dom w ostatnich latach gdzie już dostałem dofinansowanie najpierw na piec gazowy a potem na pompę ciepła i kilka innych rzeczy. Ale moi rodzice nie podnoszą z tego powodu rabanu, że jak ja dostałem to oni też powinni bo kiedyś tam zainwestowali, a nie było wtedy dopłat i teraz
  • Odpowiedz
@dziadeq: no super xD

Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400/500 zł przy założeniu że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych
  • Odpowiedz
@mistejk Swoją drogą czemu nazywasz ich nieudacznikami? Możnaby ich tak określać, gdyby generalnie chcieli podejmować dobre dla kraju decyzje, no ale z różnych względów słabo by im to wychodziło. Tymczasem obecna partia rządząca to co najwyżej chciwi cwaniacy, którym zależy tylko na własnym zysku, a wszelkie decyzje polityczne w bliższej lub dalszej perspektywie są podyktowane właśnie temu. W tym przypadku jest to kupowanie głosów najniższej warstwy społecznej, której nie stać było
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Trochę co innego jest rozdawać pieniądze w czasach w miare stabilnej gospodarki do tego wymiana tych pieców służy niejako całemu społeczeństwu przez jednak obniżone emisje.

Btw bo nie wiem więc spytam - czy to nie były po cześci unijne pieniądze i przykazy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mistejk: mnie to śmieszy bo Polska przystąpiła do tych ruchów anty CO2 i są siebie na wszystko co redukuje CO2. Tu jest właśnie teraz okazja na to żeby ludzie ograniczyli zużycie węgla a rząd to niweczy. Wygląda to jakby w trakcie pożaru gasili woda i paliwem jednocześnie. Zero konsekwencji w działaniu
  • Odpowiedz
@mistejk: a dopłaty dla mieszkańców blokowisk też będą? W końcu spółdzielnia czynsz podniosła, prąd drogi, a wszystko idzie z węgla, więc chyba dopłata do węgla się należy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mistejk: jedyny cel tego 'programu' to rozdać dodatkową kasę elektoratowi, żeby później można było piać w tvp ile to dobry rząd dał, a peło nigdy nic nie dało. Rząd ma głęboko w piździe po ile jest węgiel i czy ludzie będą marznąć, te 3k to jest takie turbo 500+ i nic poza tym, bo nie dość, że starczy na jakąś śmieszną ilość węgla, to jeszcze wywinduje poziom cen o kolejne
  • Odpowiedz
@zuchtomek: tak były unijne dotacje rozdysponowane na samorządy lokalne. I tak, mam świadomość, że to były dotacje ale mimo wszystko pisanie, że ten co ma piec gazowy gówno dostał to trochę mijanie się z prawdą. Bo przecież można było dostać nawet 10 tysięcy na wymianę pieca i instalacji. Przy pompie ciepła można było uzyskać 30 tysięcy złotych, a samemu zapłacić 5 tysięcy, jak firma hydrauliczna odpowiednio faktury ogarnęła.

To jednak
  • Odpowiedz
@mistejk: Dlaczego ten jeden gospodarz musiał "zaciskać zęby", skoro kupił piec z bonifikatą 95% plus przyłącze za złotówkę? Raczej i tak jest wygrany skoro nie musi łazić się babrać w węglu, tylko jak człowiek ustawia sobie termostat. Pomijam, że nie smrodzi sobie pod nosem.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: No ja mieszkam w bloku i nic nie dostałem, natomiast jak wychodzę z psem czy z dzieckiem zimą to mimo, że na niby zielonych płucach Polski aż szczypie czasemw oczy. Poza tym oczywiście się zgadzam, jedynie samo porównanie lekko nie trafione moim zdaniem
  • Odpowiedz
@zuchtomek: ja jeszcze mieszkam na mieszkaniu bo dom jeszcze wykańczam i narazie puste ściany. Też dostałem od spółdzielni informacje, że w tym roku za ogrzewanie będę płacił nie tylko w okresie grzewczym, ale też w letnich miesiącach będzie pobierany zadatek na zimowe ogrzewanie... Też nic nie dostałem. No ale wziąłem te dotacje na pompę i gaz w nowo wybudowanym domu więc nie będę jeszcze cisnął nikogo, że mój sąsiad (przyszły)
  • Odpowiedz
@mistejk: Słuszna uwaga. Nasza właścicielka właśnie miała wymienią węgiel na gaz, już przyszli specjaliści, wszystko dopiete na ostatni guzik i dupa.
Mieszkam w najbardziej zasmrodzonym mieście w Polsce, w górach gdzie potrafią być srogie zimy i nie mam już nadziei na to że ludzie zaczną wymieniać kopciuchy na gaz.
W Zakopanem jest geotermia wiec sytuacja wygląda znacznie lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o bloki ale domy które do tej pory kopciły
  • Odpowiedz