Wpis z mikrobloga

@bukimi: Plus, mundurki to był dobry pomysł gdyby był wykonany zgodnie ze sztuką i pomysłem, w odpowiedni sposób i z dobrych materiałów na poziomie garnituru, odpowiednio dobrany do zimy/lata/wiosny/jesieni.

Wszystko oczywiście rozchodziło się o kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°). =
Mundurki to chociaż był tylko kontrowersyjny, a nie debilny pomysł.


@bukimi: Był debilny, pamiętam, bo nosiłam. Jeszcze moja szkoła to jakoś ładnie to ogarnęła, że mieliśmy koszulę + bezrękawnik, ale inne szkoły dookoła to jakieś bluzy pseudo dresowe xD No i tak jak miało to ponoć zlikwidować problem, że biedne dzieci mają gorsze ciuchy, to nie zlikwidowało, bo przecież widać było kto ma koszulę jakiej jakości, w jakim stanie jest ten
@Salam-Abdul-Al-Stulejari:

no trochę go nie lubiłem, gdy kazał nosić mundurki


ale mundurki to był całkiem ciekawy i nawet niegłupi pomysł, pod warunkiem że byłby dobrze wykonany. Gdyby mundurek był wygodny, był z dobrych i trwałych materiałów, no i dostawałoby się go kilka kompletów (ciepły/lżejszy) - to przynajmniej w tych lepszych szkołach by to się przyjęło. Ale to wymagałoby to dobrego przemyślenia, sporo czasu na wdrożenie, no i furę pieniędzy. A tu
@MalowanyPtak: Chodzi mi tylko o to, że można wymienić pewne zalety wprowadzania mundurków, mimo że więcej jest wad. A dzisiejsze rządzenie wygląda jak sejm dziecięcy "jak ludzie nie mają pieniędzy to dajmy im pieniądze"...
@bukimi: Ale Ty wiesz, że porównując ministra edukacji (i nauki) trudno jest wybrać, który jest gorszy, czy Giertych, czy Czarnek? Obaj zapisali się na kartach historii jako najgorsi ministrowie edukacji w historii Polski
@MalowanyPtak: Za całokształt? Być może. Osobiście uważam, że walka z niezależnością szkół i wkładanie propagandy to inny kaliber.
Niemniej jednak tutaj skupiłem się na ocenie samych mundurków, bo o nich była mowa.
@brednyk: A te mundurki to nie były planowane jako zakup organizowany przez szkołę (zamiast dzisiejszego 300+ aka Dobry start)? Już nie pamiętam.
Tak czy inaczej, to po prostu ubranie. Dziecko w czymś chodzić i tak musi.