Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, zwracam się do was z dość oryginalna prośba xD czy byłby jakiś entuzjasta ognisk chętny podbić do parku Reagana w #gdansk w sierpniu i pomoc rozpalić ognisko na wieczór panieński? Zapewniamy materiały (chętnie przyjmę też radę ad czym palić najlepiej, prawdopodobnie drewnem z obi, bo podobno gałęzi nie można zbierać) i czteropaka albo flaszkę w podziękowaniu #kiciochpyta
  • 19
@spicedmoistchicken: Po pasku nie widac, że jesteś różowa( ͡° ͜ʖ ͡°)

tam gdzie kupisz drewno (obi, casto) kupisz też gotowe podpałki do ognisk, czyli jakieś drewno pocięte na małe kawałki do rozpalenia. Zobacz na YouTube jak ułożyć drewno na ognisko, ta podpałka plus awaryjnie podpałki w kostce do grilla i rozpalicie same bez problemu.


@JuneJohn:
This+serio dobrze mieć palnik na kartusze za kilka pln z alledrogo.
JESTEM TYLKO ZWYKŁYM RÓŻOWYM PASKIEM


@spicedmoistchicken: nie wiem co napisać, żeby Cię nie urazić. Z jednej strony rozumiem, że ktoś może czegoś nie umieć, z drugiej tłumaczenie czegoś tak prostego płcią, no proszę xd Skoro obawiasz się, że będziesz mieć problem z rozpaleniem ogniska, to ja się obawiam czy nie wpadniesz w panikę, jak np. tego ognia nie ogarniesz później. Bo panieński i nie będzie faceta, żeby wodą zalał.
@philosophy tak jak wspomniałam w komentarzu wyżej-umiem rozpalać ognisko z ogolno dostępnego chrustu w parku. Nigdy nie robiłam tego drewnem z obi a wiem, że na pewno będzie się rozpalal gorzej gorzej. To, że jestem różowym paskiem to fakt, mam udawać faceta? XD zwróciłam się również w poście zarówno do Mirków jak i mirabelek. Znalazłeś Mirku w tym komentarzu to, co chciałeś ;) ściskam
@spicedmoistchicken: No się zesrałaś. Napisałam odnośnie tego, że abstrakcyjne jest tłumaczenie płcią, że się nie umie prostej czynności. To Ty dosrywasz babom i powielasz szkodliwe stereotypy tłumacząc, że z tego powodu tego nie umiesz. Nie że po prostu jesteś człowiekiem i akurat tu coś nie pykło. Skoro obawiasz się tak prostej czynności, bo lecisz stereotypowo że to dlatego, ze jesteś kobietą, to pytam dalej stereotypowo, co jak nie opanujesz ogniska i
@spicedmoistchicken: Wszystko tym, laska rozpalisz. Zabić się tym nie łatwo a plusów ma sporo:)
Po prostu odkręcasz zawór i podpalasz zapalniczką i elo, fajnie, pięknie płonie i podpala każdy materiał zdolny do palenia się( ͡° ͜ʖ ͡°)