Wpis z mikrobloga

@vateras131 niech cię to zmotywuje do usmażenia sobie kotleta w tym tygodniu. Mi się nie chciało, już pyszne pl przeglądałem, ale nic mi nie pasowało, więc pojechałem na szybkie zakupy, raz dwa i gotowe :)


@zasadzka01: Nie męczyłeś w mleku? Szkoda!
Ale to oznacza ze i ja chyba zaraz namoczę żeby jutro były!
@clas no nie moczylem, bo to szybka akcja. Byłem już głodny jadąc do sklepu, a trudno się gotuje w takim stanie. Mam jeszcze dwa kotlety, więc w czwartek albo piątek zrobię namoczone.
@clas no nie moczylem, bo to szybka akcja. Byłem już głodny jadąc do sklepu, a trudno się gotuje w takim stanie. Mam jeszcze dwa kotlety, więc w czwartek albo piątek zrobię namoczone.


@zasadzka01: I słusznie!! Są delikatniejsze i fajniejsze. Już nie pamietam kiedy ostatni raz jadłem nie marynowane.
Często robie też „stripsy schabowe”. Czyli w paski, w panierkę i jako dodatek do dania głównego służą.
@zasadzka01: @clas: przepraszam że przeszkadzam ale jako fan amator schabowych, ziemniaczków i mizerii (na słodko) muszę zapytać:


Jakie moczenie w mleku? Jakie delikatniejsze? Proszę o więcej szczegółów

@smieszekzagranico: Znaczy po pierwsze. Nie przeszkadzasz.
Po drugie. Jeśli nie jadłeś schabowego moczowego przez noc w mleku i cebuli to nigdy nie jadłeś świniaka doprowadzonego do stanu dobrego jedzenia.
Po trzecie. Jeśli nie masz Google żeby to sprawdzić to spisze z odpowiedzią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@clas: mam google i używać umiem ale widzę tzn mam wrażenie że trafiłem na pro playerów tutaj :) wiesz jak to z przepisami na necie. Ludzie cudują a ja szukam czegoś prostego i właśnie zrobiłem listę zakupów. Jak tylko znajdę chwilę to ogarnę temat.

Dzięki!
@clas: mam google i używać umiem ale widzę tzn mam wrażenie że trafiłem na pro playerów tutaj :) wiesz jak to z przepisami na necie. Ludzie cudują a ja szukam czegoś prostego i właśnie zrobiłem listę zakupów. Jak tylko znajdę chwilę to ogarnę temat.


Dzięki!

@smieszekzagranico: Moim zdaniem żadne pro.
Jak wpiszesz w google „chabrowy w mleku” albo „po co moczyć schabowego” to dostaniesz (niestety) masę wyników które mówią że
@smieszekzagranico ja ci się przyznam, że prawie nigdy nie maczam, a w moim domu rodzinnym tego się nie praktykowało, a jednak schabowy od mamy był zawsze najlepszy :) ale tak mówią, że kwasy mlekowe zmiękczają mięso. Tyle że czytałem że.lepiej właśnie użyć kwaśnego mleka lub jogurtu, bo takie zwykłe mleko tych kwasów tyle nie ma. Mimo to w przepisie piszą zawsze po prostu o zwykłym mleku. Jak ja testowałem tę metodę to