Wpis z mikrobloga

Jak mnie to wku*wia i śmieszy jednocześnie. Patologia polskich dróg czyli ważniaki w nowiutkich suvach.

Jade wczoraj S8. 130 na blacie czyli prędkość optymalna biorąc pod uwagę warunki, leciwą Skodę i rodzinę na pokładzie.
Na prawym pasie laweta z przyczepą, przed nią tir. Na drodze pusto więc zaczynam wyprzedzać. Minąłem pierwsze auto, równam się z naczepą tira i za plecami pojawia mi się kutiasiarz w nowym Mercedesie (GLKa bodajże).

Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać? Że zredukuje przy 130 bieg co by wycisnąć z załadowanego samochodu więcej mocy? Po prostu nie czaję.

A ten debil jak świecił od początku tak świecił aż do końca manewru oczekując cudów. No może pod koniec miał trochę racji bo mi noga 'spadła' z pedału gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jakiś ewenement a stałe zjawisko.

Hatfu na was

#polskiedrogi #samochody #kierowcy
  • 182
@ATAT-2: Uwielbiam takich tłuków, co jadą rodziną z dziećmi, załadowani po dach starą skodą, i im się zbiera na
hehe wyprzedzanko tira jadącego 90 kiedy sami jadą 100-110. Kierunkowskaz to oczywiście instant pierwszeństwo, od razu się ładuje z całym majdanem na lewy i w dupie. Jeszcze cię zacznie "uczyć kultury" używając hamulca i spryskiwaczy jak inne tłuki wyżej już zdążyły podpowiedzieć bo śmiałeś jechać 170 xD Ehh nie ma to jak
Uwielbiam takich tłuków, co jadą rodziną z dziećmi, załadowani po dach starą skodą, i im się zbiera na

hehe wyprzedzanko tira jadącego 90 kiedy sami jadą 100-110. Kierunkowskaz to oczywiście instant pierwszeństwo, od razu się ładuje z całym majdanem na lewy i w dupie. Jeszcze cię zacznie "uczyć kultury" używając hamulca i spryskiwaczy jak inne tłuki wyżej już zdążyły podpowiedzieć bo śmiałeś jechać 170 xD Ehh nie ma to jak ryzykować życie
@ATAT-2: Masz rację gość złamał przepisy i nie ma rigczu, podobnie jak Ty.

1. Wymusiłeś pierwszeństwo, skoro pojawił się tak szybko blisko Ciebie zanim wyprzedziłes 1 tira.
2. Skoro notorycznie Ci się to zdarza to słabo, bo notorycznie wymuszasz.
3. Typ jest idiotą i łamie przepisy podjeżdżając zbyt blisko i jeszcze mruga.
a policzę, przy 130km/h robi się 36 metrów w sekundę, pojazd z przyczepą nie może być wg prawa dłuższy niż 18 metrów, dodajmy odstęp x 3. Jak ktoś kto ma 40km/h więcej niż ty po dwóch sekundach jest na twoim zderzaku to musiałeś mu WYMUSIĆ pierwszeństwo.


@szuineg: Nie uwzględniłeś jednej rzeczy - pojazd z naczepą też pozostaje w ruchu i jego wyprzedzenie nie zajmuje sekundy. Zakładając, że TIR jedzie te swoje
zbliżasz się do tira, nie możesz zmienić pasa na lewy i musisz zwolnić, bo jaśnie pan #!$%@? lewym pasem to nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa.


@mic22: O czym ty gadasz? Który przepis PORD mówi, że masz pierwszeństwo przy próbie wyprzedzania TIRa, jadąc za nim? Jeśli pas na który chcesz wjechać jest zajęty/ktoś cię już wyprzedza to grzecznie czekasz aż skończy i dopiero sam wyprzedzasz, a nie wyskakujesz komuś przed maskę, bo to jest
@ATAT-2: Ty pisałeś swoja historyjkę, ja swoją.
Moja to codzienność na autostradach/ekspresowych. Sytuacja wózek z dzieckiem na jezdni, rodzic na chodniku szczególnie popularne nad morzem w sezonie xD Stwarzanie zagrożenia w imię dania nauczki, pokazania wyższości czy chęci zrobienia komuś na złość. O wiele bardziej niebezpieczne niż jazda 170 na ekspresowej
@ATAT-2: mam dzis za soba trase z Belgii do lubelskiego i szczerze ile ja sie w Polsce naklne na to co ci ludzie odwalaja na drodze przy predkosciach przy ktorych juz najm iejszy blad to powazny wypadek to brak slow. Nie twierdze ze w Niemczech czy Holandii lub Belgii sie nie trafi jakis napaleniec, ale sa to jednostkowe przypadki, w Polsce to 90% kierowcow cos odpierdziela.
W Belgii czy Holandii jak