Wpis z mikrobloga

Jak mnie to wku*wia i śmieszy jednocześnie. Patologia polskich dróg czyli ważniaki w nowiutkich suvach.

Jade wczoraj S8. 130 na blacie czyli prędkość optymalna biorąc pod uwagę warunki, leciwą Skodę i rodzinę na pokładzie.
Na prawym pasie laweta z przyczepą, przed nią tir. Na drodze pusto więc zaczynam wyprzedzać. Minąłem pierwsze auto, równam się z naczepą tira i za plecami pojawia mi się kutiasiarz w nowym Mercedesie (GLKa bodajże).

Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać? Że zredukuje przy 130 bieg co by wycisnąć z załadowanego samochodu więcej mocy? Po prostu nie czaję.

A ten debil jak świecił od początku tak świecił aż do końca manewru oczekując cudów. No może pod koniec miał trochę racji bo mi noga 'spadła' z pedału gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jakiś ewenement a stałe zjawisko.

Hatfu na was

#polskiedrogi #samochody #kierowcy
  • 182
że jedziesz 170 czy nawet 200 km/h, ciągle masz pierwszeństwo i będący na prawym pasie musi zwolnić, poczekać aż lewy będzie wolny i dopiero może na niego wjechać.


@szuineg:

Gościu, jechałeś 40 km szybciej od ciężarówek a ten typ w suvie 40 km szybciej od Ciebie. Znaczy jak rozpoczynałeś wyprzedzanie to on był za Tobą tyle co długość pierwszej ciężarówki którą wyprzedziłeś + odległość którą miałeś od tej ciężarówki w chwili
Nie zmienia to jednak nic bo skoro on potrzebował 5 sekund i po tym czasie miał auto na zderzaku to ono było max 50 metrów za nim, no wymuszenie jak nic.


@szuineg: jesteś pewien tych wyliczeń? Poważnie?

Zgodna z przepisami odległość pomiedzy pojazdami to przy 90 km/h ok. 45 metrów (tak, ten przepis już obowiazuje). Czyli od momentu rozpoczęcia wyprzedzania OP przejechał 45 m (do samochodu z przyczepą) + 18 m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 136
@robertx: Robert, #!$%@?, idź wróć już do kurnika, dość Internetu na dziś. Wsiadłeś na gościa jakbyś to Ty jechał tym suvem i boisz się, że ktoś pomyśli, że masz małego.

Wystarczy, że typ w suvie był z tyłu za/przed łukiem drogi i przyblokowany przez innego zawalidrogę. Wtedy on i jego prędkość mogły nie być widoczne, a po zwolnieniu lewego pasa, robi kickdown i odpala swoje 250 czy 300 KM i w
Następnym razem pomyśl że ten oto empatyczny człowiek za Tobą ostrzega Cię przed grożącym niebezpieczeństwem i zwolnij!


@fishery: wychodzę z podobnego założenia ;) skoro ktoś mi mruga z tyłu jak ostatni debil (albo i nie daj boże trąbi) to chce mnie przed czymś ostrzec. Może koło mi się luzuje i zaraz odpadnie albo zderzak odpada, trę wydechem po jezdni - kto wie! Najlepiej szybko zjechać, bo jeszcze wyląduje w barierkach.
beka z kuców ktore bronią takich zachowan. Widac ze sami nie jezdza, a probuja bronic "wielkich i bogatych" bo moze cos skapnie. Na wszystkich waznych drogach takich jak S8, S7, A4, A1 te zachowania sa nagminne, wynajal jeden z drugim fure za wiekszą czesc wyplaty na dwa lata i on nagle Pan bo merolem jezdzi xD
OPie, polecam kamerke na dwa fronty (przod i tyl) a potem zglaszanie takich delikwentow. Podoba mi
@ATAT-2 też tego nienawidzę i przez to w Polsce jak mogę to omijam autostrady i zatłoczone ekspresówki. W takich sytuacjach po prostu kontynuuj manewr wyprzedzania i jak będzie możliwość to zjedz na prawy pas, nie zwalniaj bo to niebezpieczne jak taki idiota już wisi na zderzaku.
@ATAT-2: Dej Pan spokój, w piątek leciałem A1 w stronę Łodzi, gdzieś tam w pewnym momencie ktoś wyprzedzał wolniej niż 120. Jadę ja, przede mną z 2-3 auta, prędkość ok. 100 kmh. Trzymam odstęp od gościa przede mną z 40 metrów. Nagle pojawia się on, król szos w Dacii Duster i siedzi mi na zderzaku, że ledwo widzę jego światła. No i tak jedziemy i jedziemy a ten ciągle na dupie.
@ATAT-2: ahhhh kolejna ckliwa historyjka, jak to inni siedzą na zderzaku, a op jak zwykle bez grzechu. Pewnie cie dupa zabolała, że kogoś stać na lepsze auto, btw glk nie produkują już od 7 lat xdd


@Gustavo_Fring: Jezdzilem w wielu panstwaxh Europy, tylko polacy nie potrafia zachowac odstepu. Moze to takie nasze narodowe uposledzenie. Zreszta o tym ze polacy nie potrafia jezdzic idealnie swiadcza statystyki smiertelnych wypadkow.
no jak świeci i chce przejechać, to wtedy zwalniasz do 90 (tylko nie gwałtownie, to w końcu droga ekspresowa) i chowasz się za TIRa


@aksal89: problem z takimi #!$%@? jest, że nie wiesz co on #!$%@? jak tak zrobisz ¯\_(ツ)_/¯ Jak jedziesz sam, masz gaz pieprzowy i 2m wzrostu to może jest to jakieś rozwiązanie, ale jak chcesz po prostu spokojnie i bezpiecznie dojechać gdzieś z rodziną to prowokujesz takiego debila.
@ATAT-2

Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać?

Ja dokładnie tak robie. Wczoraj mi jakiś migał gdy wyprzedzałem 4 tiry i byłem już między 3 i 4, wychamowalem z 130 do 90 z prawym kierunkiem i czekałem aż zrobią mi miejsce na prawym pasie po
@ATAT-2 popularność SUVów poniekąd sprawiła że przyciągają do siebie całą śmietankę spie#dolonych kierowców. W końcu najbardziej nieprzewidywalnym uczestnikiem ruchu drogowego jest matka właśnie w wielkim SUVie wioząca dziecko do i ze szkoły. Co się naoglądałem indyjskiej szkoły jazdy na skrzyżowaniach i wyjazdach z podporządkowanej, to nawet na Stop Cham takich cyrków nie pokazują. Na szczęście mamy ten krótki okres w ciągu roku kiedy można od nich odpocząć, chociaż wtedy tylko zmieniają miejsce
@ATAT-2: jeżeli ktoś Ci miga światłami to najprawdopodobniej widzi jakieś niebezpieczeństwo i Cię przed nim ostrzega. No bo przecież od tego jest miganie światłami według przepisów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeżeli istnieje niebezpieczeństwo to należy dostosować prędkość do warunków jazdy i wyraźnie zwolnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)