Wpis z mikrobloga

Wszyscy pieprzą o super możliwościach krypto i technologiach i możliwościach wzrostu, ale ludzie zapominają, że aktualnie jest mega kryzys energetyczny. Wszystkim brakuje gazu/wyngla i ropy, no i atomu. Jestem wykopkiem bez sukcesów na krypto, ale moim zdaniem, hossa się zacznie jak ustabilizuje się energetyka, a te wszystkie bajeczki o wzrostach akurat w tym momencie należy olać, bo niby czemu miało by rosnąć? Chłodna zima przed nami i wszyscy będą oszczędzać prąd...
#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gysnde: A jeżeli ci, którzy obecnie posiadają walidatory w sieci z PoS, kiedyś sprzedadzą swoje monety to i tak będą mogli generować alternatywne blockchainy z rozgałęzieniem sprzed miejsca, kiedy sprzedali. Dowolnie długie, ponieważ w PoS wygenerowanie nowego bloku nie wymaga praktycznie żadnej pracy (bezkosztowe generowanie alternatywnych historii). To spowoduje, że nie będzie obiektywnego sposobu na rozróżnienie, który blockchain jest prawdziwy.

Ten argument został przedstawiony m.in. w artykułach:
  • Odpowiedz
@gysnde: Czyli rozwiązaniem jest niby zmienianie kodu klienta za każdym razem, gdy ktoś będzie przenosił monety, które znajdowały się w walidatorze? :D

To nie rozwiązuje problemu, tylko przenosi go na inny poziom:

skąd będzie wiadomo, który kod klienta jest poprawny (czyli które checkpointy są
  • Odpowiedz
@gysnde: Ale ja zaglądałem do pdfa Vitalika do wskazanych sekcji i tam nie ma odpowiedzi na ten zarzut.

Nawet jeśli checkpointy są automatyczne, a nie zahardcodowane to przecież nic nie zmienia.

Atakujący nadal może wygenerować alternatywne checkpointy dla alternatywnego blockchaina i postawić swoje
  • Odpowiedz