Wpis z mikrobloga

Hmmm, no nie wiem, może dlatego, że kogo nie spytasz to wolałby się urodzić zdrowy niż z karłowatością, czy jakąkolwiek chorobą genetyczną?


@Zgrywajac_twardziela: ALE ANTYNATALU ONI USMIECHNIECI SA NA ZDJECIU I WIDAC ZE BARDZIEJ ZADOWOLENI Z ZYCIA NIZ ANTYNATALE (OCZYWISCIE NIKOGO NIE OCENIAM, BO NIE ZNAM, PRZECIEZ JESTEM OD WAS LEPSZY) A Z RESZTA DZIECI Z DOWNEM CZESTO WYDAJA SIE SZCZESLIWE WIEC W CZYM PROBLEM XDDDDDDDDDDD
@kasztanowcowiaczek:

ALE ANTYNATALU ONI USMIECHNIECI SA NA ZDJECIU I WIDAC ZE BARDZIEJ ZADOWOLENI Z ZYCIA NIZ ANTYNATALE (OCZYWISCIE NIKOGO NIE OCENIAM, BO NIE ZNAM, PRZECIEZ JESTEM OD WAS LEPSZY) A Z RESZTA DZIECI Z DOWNEM CZESTO WYDAJA SIE SZCZESLIWE WIEC W CZYM PROBLEM XDDDDDDDDDDD


O to to. Ja tę madkę(tak to jest kobieta z niebieskim paskiem xD) mam na czarno od dawna, więc jej wysrywy widzę mimowolnie tylko jak ktoś cytuje.
@kasztanowcowiaczek:

Mi się wydaje, że to taki absurdalnie silny dysonans poznawczy który po prostu ją hamuje przed jakimkolwiek przyznaniem, że tworzenie życia to spory problem, nieważne kto takie dziecko sobie zrobi. Bo sama sobie guwniaka zrobiła.

Też możliwe, ja raczej stawiam na rozgoryczenie i zawód rolą rodzica, i teraz namawianie innych w taki abstrakcyjny sposób, by czasem nie mieli lepiej i poczuli ten sam ból w stylu Godkowego "Muminka".
No bo
Pobierz
źródło: comment_1658227959mVcqGA4In3hgr1DiVUhH7y.jpg
@kasztanowcowiaczek:

W sumie to nawet jawne jest, że jej nie zależy w żadnym zakresie na szczęściu dziecka, tylko na obronie swojej tezy. Przecież sama pisała, że jak jej dziecko będzie cierpieć, to się zabije i określała to "no big dealem"

Tja, pamiętam te mądrości, chyba wtedy wjechało #czarnolisto bo zdałem sobie sprawę, że to nie jest trzeźwo, i empatycznie myślący człowiek xD
@Zgrywajac_twardziela dziecko może nie mieć ręki, nogi i mózgu, ale być szczęśliwe i nie tobie oceniać takie prywatne, delikatne sprawy, natomiast jakby było wychowywane przez parę gejów, to zostaną mu uczynione straty nie do powetowania. Ciężka, skracająca życie i upośledzająca funkcjonowanie choroba to nic w porównaniu z tym, że rodzice są tej samej płci, dlatego tu już można oceniać i współczuć dzieciom.
@fuechsinn:

dziecko może nie mieć ręki, nogi i mózgu, ale być szczęśliwe i nie tobie oceniać takie prywatne, delikatne sprawy, natomiast jakby było wychowywane przez parę gejów, to zostaną mu uczynione straty nie do powetowania. Ciężka, skracająca życie i upośledzająca funkcjonowanie choroba to nic w porównaniu z tym, że rodzice są tej samej płci, dlatego tu już można oceniać i współczuć dzieciom.
Pobierz
źródło: comment_1658229062ZgCXPg32IqVOFeJI9Vqo79.gif