Wpis z mikrobloga

Mirki, mam już dość tej gównianej łopatki do pizzy dodanej do kamienia który kupiłem. Pizza często przykleja się do łopatki, choćbym nie wiem ile mąki dał pod spód pizzy.

Poszukuję dobrej łopatki do pizzy, takiej do której pizza nie będzie przywierać i z której zsunie się na kamień bez problemu. Mogę wydać do ok. 150 zł. Średnica najlepiej max 40x40 cm bo takiej wielkości mam kamień.

Znalazłem takie coś: https://jakumammy.pl/akcesoria/265-gimetal-lopata-do-pizzy-amica-33-cm-8019618167137.html to jest top topów czy jest coś lepszego w zakresie cena/jakość?

Czy pizzowe Mirabelki i Mirki mogą coś polecić?
#pizza #gotujzwykopem #pizzaman #pieczenie #gotowanie
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Janusz_Lubikwasa: Próbowałeś podsypywać semolina albo podsypką pod pizzę?

Zanim zaczniesz zrzucać pizzę do piekarnika, trzeba pomachać łopatką na płasko aż pizza się odklei.

Oczywiście trzeba rozciągać ciasto i rozkładać składniki tuż przed wrzuceniem do pieca. Jak będzie leżeć długo na łopatce to będzie ujnia.

Ja używam zwykłej mąki i nie mam większych problemów.
@2zycie: @Janusz_Lubikwasa: jak jest za dużo semoliny to tez #!$%@? bo wtedy pizza ma gorzki posmak, ale generalnie tak, semolina pod pizzę, kulkę się formuje na semolinie, potem otrzepujesz z nadmiaru i wrzucasz na łopatę tylko po to żeby przenieść do pieca