Wpis z mikrobloga

A może media by się chociaż przez sekundę tym tematem zainteresowały,to powinno być tematem numer jeden:widmo braku żywności!!!

Nie jesteśmy niewolnikami”: mówili włoscy rolnicy, którzy jeździli traktorami ulicami Mediolanu i blokowali ruch miejski .
Rolnicy z Włoch, Hiszpanii i Polski dołączają do holenderskich protestów

Według Morning Star „Włoscy rolnicy stoją w obliczu nieuchronnego kryzysu z powodu poważnej suszy, która zagroziła jednej trzeciej produktów rolnych”.

Krajowy minister rolnictwa Steafano Patuanelli powiedział parlamentowi na początku tego tygodnia, że Włochy stoją w obliczu dalszej 40-procentowej utraty zasobów wodnych w nadchodzących dziesięcioleciach.

Rolnicy twierdzą, że stracili około 3 miliardów euro w wyniku sytuacji kryzysowej i boleśnie odczuwają rosnące ceny paliw, a koszty gwałtownie rosną w wyniku konfliktu na Ukrainie.
W Hiszpanii rolnicy z Badajoz, Granady i Albacete paradowali ze swoimi traktorami ulicą w solidarności z zagranicznymi rolnikami, a także protestowali w kraju w związku z brakiem żywności i benzyny , według EuroWeekly News .
A w Polsce rolnicy przyjechali do Warszawy w ostatni weekend, by zaprotestować przeciwko inflacji i innym działaniom rządu.

Protesty doprowadziły do opróżnienia półek supermarketów w Holandii , ponieważ traktory i inne maszyny rolnicze zablokowały magazyny, uniemożliwiając ich wysyłkę.

Ra ich zielona fanaberia doprowadza do takich scen i niedoborów

"https://www.wykop.pl/wpis/64375135/czemu-w-mediach-nie-slysze-nic-na-temat-tego-ze-na/"

#gielda #inwestycje #gospodarka #inflacja #jedzenie #rolnictwo #polityka #swiat
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Byku_of_wall_street: widać że nie rozumiesz jaki problem jest w Holandii, a jaki we Włoszech a jaki jest u nas. W Holandii to ustawa ograniczająca produkcje, we Włoszech susza a u nas 4-5 krotne wyższe koszty produkcji plus widmo zalania rynku zboże z Ukrainy które może sprawić że wiele gospodarstw straci płynność (a cena środków do produkcji jest tak wysoka że praca na etacie tego nie odbije)

Ale w Europie nie zabraknie żywności, rok jakich wiele, według amerykanów zbiory będą dobre (i ich departament rzadko się myli). Może będzie droga ale trzeba pamiętać że pół produkt od rolnika do tylko jakaś cześć kosztów w ostatecznym produkcie.

Kryzys żywnościowy jest na bliskim wschodzie i tam może świat się wywrócić co będzie miało dla nas
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street ja caly czas mówie ze to że minister twierdzi że żywność to juz droga była i bardziej nie podrożeje to bzdura, nowe zbiory dopiero sie zaczną i na jesieni po zbiorach ceny wszystkiego muszą pojsc w góre bo inaczej nie wyprodukujemy nic na przyszly rok bo nie bedzie nas stać... cene prądu w ciagu 1.5 roku mi podniesli x4 i ja mam teraz z 3 komór jabłek przechowywanych do kwietnia
  • Odpowiedz