Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kuchnia #gotowanie #noze
Mirki, polećcie mi jakiś podstawowy kamień do ostrzenia noży. Jakie 2-3 gradacje są taką podstawą dla amatorskiego ostrzenia noży do codziennego użytku. Mam ostrzałkę fiskarsa, ale nie wiem czy ją uszkodziłem czy nie umiem ostrzyć, ale jak jej używam to nóż jest super ostry może przez dzień, a później z powrotem zamiast ciąć pomidora to go raczej zgniata.
Ewentualnie jakaś inna ostrzałka której używacie i jesteście zadowoleni z efektów.
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@potatowitheyes: z ostrzałką fiskarsa wygląda na to że albo robisz 'wire edge' co by mogło świadczyć o błędzie ostrzenia (chociaż ciężko o to z fiskarsem) albo rzeczywiście uszkodzona. Jest jeszcze opcja że ostrzysz noże wykonane z sera chedar a nie stali i po prostu się tępią albo używasz ich w haniebny i barbarzyński sposób - jakieś ceramiczne deski, krojenie na talerzu itp.

Polecam spyderco tri angle, albo lanskyego coś. Do kuchennych
  • Odpowiedz
Jest jeszcze opcja że ostrzysz noże wykonane z sera chedar a nie stali


@Afropolon: Noże też mam fiskarsa, dlatego w sumie pomyślałem, że mam uszkodzoną ostrzałkę, no bo przecież nie ma opcji, żeby noże nie nadawały się do ostrzenia na ostrzałce tej samej firmy.

albo używasz ich w haniebny i barbarzyński sposób - jakieś ceramiczne deski, krojenie na talerzu itp.


@Afropolon: raczej się nie zdarza, noże używane na drewnianych deskach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@potatowitheyes: niże fiskarsa są tak cienkie że po ok roku ostrzenia na ostrzałce Fiskarsa trzeba im odbudować krawędzie tnące np na zestawie Lanskiego żeby znów je móc podostrzać maszynką
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gientkaszyja: oglądam od wczoraj filmiki i już prawie miałem zamawiać tą walizeczkę z kamieniami i uchwytem od Lanskyego właśnie, ale czytałem parę opinii, że trochę ciężko się ostrzy nimi większe, kuchenne noże. A teraz oglądałem rezenzje lansky turnbox i efekty są bardzo zadowalające, chyba jednak to zamówię.
  • Odpowiedz
@potatowitheyes na turnboxie ostrze Victorinoxa szefa kuchni 23 cm, daje rade, tylko trzeba uważać, bo przy dużych nożach może się omsknąć przy końcu ruchu i #!$%@? w palucha XD po dwóch pocieciach się już się nauczyłem XD
  • Odpowiedz