Wpis z mikrobloga

Mirki, #rozowypasek coś tam ostatnio przebąkuje, że marzy jej się akwarium typu kula, tymczasem urodziny za dwa tygodnie. Za dzieciaka miałem rybki ale to było akwarium 300 litrów, normalnie wyposażone. Było to też dawno temu, więc nie pamiętam aż tak co i jak. Doradzi ktoś co potrzeba do takiej kuli (powiedzmy do 15 litrów)? Są jakieś pompki napowietrzające do takich pojemników? No i jakie ryby? Chyba lepiej wyglądałoby małe stadko jakichś niewielkich ryb i parę krewetek niż samotny bojownik. Ktoś, coś? #rzeszow #akwarystyka #kiciochpyta
  • 35
@justypl: Kolczatka i smycz automatyczna jest złym narzędziem jedynie w rękach idioty. Użyte rozsądnie lub/i w przypadku konieczności ostatecznej są świetnym wyborem, w przeciwieństwie do akwarium-kuli która doskonale nadaje się do tego żeby każdy kupujący, zarówno mądry, jak i głupi #!$%@?ął nią sobie w łeb.
@daddyissues_: Podaj mi zalety zastosowania smyczy automatycznej. Szczególnie w kontekście:
1. pies nie wie, co to znaczy “krótka smycz” i “długa smycz”. Na krótkiej powinien być przy nodze właściciela, na długiej to on wyznacza trasę i pokazuje, gdzie chce iść. Smycz automatyczna nie spełnia takiej roli, jaką spełnia smycz
2. chcesz długą smycz? Kupujesz linkę treningową. Ubrudzi się? Kupujesz z materiału Biothane. Jest jak guma, ale bardzo wytrzymały i nie zerwie
Kupujesz linkę treningową. Ubrudzi się? Kupujesz z materiału Biothane. Jest jak guma, ale bardzo wytrzymały i nie zerwie się


@czostkowy_cebularz: dodam od siebie, że takie linki, jak i szelki, smycze, można uprać w pralce. Ja wrzucam razem z ręcznikami, kocem, poduszką psa i ani pralka, ani ww. nigdy nie ucierpiały.
@Voltaire: W kuli ryby są oszołomione, nie wiedzą gdzie są, ponieważ nie odbierają prawidłowo bodźców. Różowej się podoba pewnie z uwagi na wygląd ale rybki szybko zdychają. Przekonaj do kwadratowej kostki. Wyposażenie zależy od gatunku rybek. Prewnie przyda się filtr. Przy bojowniku np. nie trzeba napowietrzacza. Większość rybek wymaga grzałki. Ja lubię podajniki jedzenia, bo od nadmiaru jak mi się w pośpiechu za dużo sypneło to szybko się robił syf.
@Voltaire: Sam akwarystą nie jestem ale moja różowa już tak więc w paru sprawach chyba mogę pomóc.

Po pierwsze, upewnij się że to nie fanaberia. Z całm szacunkiem ale to nie najłatwiejsze hobby i trzeba w nie wrzucić sporo czasu, fatygi i hajsu. I nawet taka kostka 30l (która stanowi takie minimum na start) wymaga trochę zachodu żeby nic się nie #!$%@?ło, to nie samograj.

Po drugie, to co potrzebujesz na
@czostkowy_cebularz: @justypl: W obu przypadkach zawodzi człowiek a nie narzędzie. O ile kula jest po prostu zła i nie ma żadnej opcji żeby jej użyć rozsądnie- nawet przy bojku to zarówno flexi (smycz automatyczna) jak i kolczatka mogą być stosowane.
Flexi jest naprawdę fajną sprawą w przypadku kiedy nie jest to jakiś najtańszy gówniany, klikający mechanizm i pies nie potrafi chodzić na smyczy.
Flexi używa się WYŁĄCZNIE taśmowej, z szelkami
@Voltaire: polecam ci 2 filmy po polsku na temat kuli gdzie gościu zaorał takich nieuków co się wyłonili pod twoim postem

https://youtu.be/RPoa7DpAyLA

https://youtu.be/wjwmnTMbrhU

Sam mam kule i rośliny czerwone w niej lepiej rosna niż w moim akwarium. Przez przypadek stworzyłem mega warunki. Upewnij się tylko żeby była duża. Ja znalazłem taką dużą w tedim. I przede wszystkim dużo dużo roślin, aż miejsca nie będzie w podlozu.

Ale osobiście nie zdecydowałbym się