Wpis z mikrobloga

Mirki, #rozowypasek coś tam ostatnio przebąkuje, że marzy jej się akwarium typu kula, tymczasem urodziny za dwa tygodnie. Za dzieciaka miałem rybki ale to było akwarium 300 litrów, normalnie wyposażone. Było to też dawno temu, więc nie pamiętam aż tak co i jak. Doradzi ktoś co potrzeba do takiej kuli (powiedzmy do 15 litrów)? Są jakieś pompki napowietrzające do takich pojemników? No i jakie ryby? Chyba lepiej wyglądałoby małe stadko jakichś niewielkich ryb i parę krewetek niż samotny bojownik. Ktoś, coś? #rzeszow #akwarystyka #kiciochpyta
  • 35
  • Odpowiedz
@Voltaire jak byłem młodszy miałem pakiet standardowych prezentów dla kolejnych i kolejnych dup i w sumie ten pakiet nie zmienia się do dziś. I właśnie jednym z takich prezentów była kula lub mały prostopadłościan z rybka karma itd. Wtedy jak dobrze przycebulilem to cały pakiet kosztował 4-5 dych. Teraz pewnie x2 x3. Jedyna rybka, która się do tego nadaje jest bojownik (nie potrzebuje grzałek filtrów jest samotnikiem itd). Aczkolwiek poczytaj sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Voltaire: a dlaczego trzymają na farmach 20 kur na jednym m2? albo dlaczego sprzedają klatki dla chomików 20x20? bo ludzie konsumują i kupują i nie zastanawiają się... kupują zwierzaki dla ozdoby? tak jak mowisz.. gusta. są często ważniejsze od wygody zwierzaka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To dlaczego nadal sprzedają takie akwaria?


@Voltaire: Z tego samego powodu dla którego sprzedają automatyczne smycze dla psów i klatki dla szczurów wielkości pudełka od butów. Sklepy mają w pompie dobro zwierząt.
  • Odpowiedz
@L3gion: No dobra, to odrzucając kwestię kształtu kulistego, co polecacie do zbiornika 20 litrowego typu kostka?
Btw, mi zawsze się marzył mały ekosystem z roślinnością, krewetkami, korzeniami etc.
  • Odpowiedz
To dlaczego nadal sprzedają takie akwaria?


@Voltaire: ostatnio widziałam psa w kolczatce, byłam przekonana, że tego już nikt nie produkuje/sprzedaje/kupuje, a jednak.
  • Odpowiedz
@Voltaire: jeśli chcesz jak najmniejsze akwarium to bierz 30l. Pracy ani trochę więcej niż przy 20l, a lepiej dla zwierzątek. Uważam to za minimalny litraż dla ryb. Im więcej litrów tym łatwiej opanować zbiornik.
Koniecznie kostka bądź prostokąt. W środku mini stadko 10szt. mikrorybek + krewetki neocaridina.
  • Odpowiedz
@Voltaire: Wilki? W Warszawie? Poważnie? Może lepiej nie kupuj rybek, bo szkoda zwierzaków. Google nie boli:

Kolczatka to metalowa lub skórzana obroża, jeszcze do niedawna stosowana podczas szkoleń psów. Zaciskając się na szyi psa, sprawia ból i powoduje negatywne skojarzenie z niepożądanym zachowaniem. Obecnie uznawana za metodę awersyjną i w większości odradzana.
  • Odpowiedz