Wpis z mikrobloga

Mirki, #rozowypasek coś tam ostatnio przebąkuje, że marzy jej się akwarium typu kula, tymczasem urodziny za dwa tygodnie. Za dzieciaka miałem rybki ale to było akwarium 300 litrów, normalnie wyposażone. Było to też dawno temu, więc nie pamiętam aż tak co i jak. Doradzi ktoś co potrzeba do takiej kuli (powiedzmy do 15 litrów)? Są jakieś pompki napowietrzające do takich pojemników? No i jakie ryby? Chyba lepiej wyglądałoby małe stadko jakichś niewielkich ryb i parę krewetek niż samotny bojownik. Ktoś, coś? #rzeszow #akwarystyka #kiciochpyta
  • 35
@Voltaire jak byłem młodszy miałem pakiet standardowych prezentów dla kolejnych i kolejnych dup i w sumie ten pakiet nie zmienia się do dziś. I właśnie jednym z takich prezentów była kula lub mały prostopadłościan z rybka karma itd. Wtedy jak dobrze przycebulilem to cały pakiet kosztował 4-5 dych. Teraz pewnie x2 x3. Jedyna rybka, która się do tego nadaje jest bojownik (nie potrzebuje grzałek filtrów jest samotnikiem itd). Aczkolwiek poczytaj sobie i
@L3gion: No dobra, to odrzucając kwestię kształtu kulistego, co polecacie do zbiornika 20 litrowego typu kostka?
Btw, mi zawsze się marzył mały ekosystem z roślinnością, krewetkami, korzeniami etc.
@Voltaire: jeśli chcesz jak najmniejsze akwarium to bierz 30l. Pracy ani trochę więcej niż przy 20l, a lepiej dla zwierzątek. Uważam to za minimalny litraż dla ryb. Im więcej litrów tym łatwiej opanować zbiornik.
Koniecznie kostka bądź prostokąt. W środku mini stadko 10szt. mikrorybek + krewetki neocaridina.