Wpis z mikrobloga

Siemka,
prowadzimy z ziomkami OTSa i zastanawiamy się nad usprawnieniami/nowym serwerem.

I tu pytanie co Was najbardziej przyciąga do gry? Czy rozgrywka PvP, ciekawe questy, czy może jednak chęć rywalizacji o TOPkę? Jak patrzymy czasem na naszych graczy to w sumie ciężko określić co ich najbardziej trzyma (chyba sentyment xD).
No i może w drugą stronę - co Was odpycha, zniechęca?

Osobiście nie lubimy się z SMS Shopami (nie lubimy pay to win), pomysłów sporo ale wiadomo, co 100 głów to nie 4.

Na rynku jest pełno OTSów które zazwyczaj podziałają trochę i pojawia się reset, nam zależy na takim bez resetów ;)
Istniejący serwer działa już dłuższy czas dlatego modyfikacje musielibyśmy wybierać tak aby nie kolidowały z istniejącymi graczami :D

Gdyby jednak wchodził w grę nowy serwer to byśmy celowali w:
- exp ok. x2
- całkiem przebudowany system itemów, potworów (potwory z expem zmiennym w zależności od poziomu zabijającego)
- klient bazujący na mechanikach z 7.6 z dodatkiem nowych grafik (przedmiotów, potworów) - przebudowany OTClient z zablokowaną możliwością używania botów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aby nie było - zwykłe klienty (z botem czy bez) też zblokowane.
- możliwe, że 6 profesji zamiast 4 (mam pomysł na dwie nowe, przydatne w expieniu/PvP) - serwer bardziej stworzony pod grę drużynową, party system oczywiście działający ;)
- rozbudowany war system powiązany z systemem gildii
- całkiem nowa mapa
- trudność zbliżona do rl tibii

Jakieś must have, coś byście zmienili? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń.

#tibia #ots
  • 9
@MgrMarecki: Wersja 8.0 albo 8.1, RL mapa, rate x10 (MAX), kilka lokacji customowych i grałbym, aż uszy by sie trzesły. Bez żadnych udziwnień, nowych grafik i innych śmiesznych rzeczy, które są na 3/4 istniejących OTSów
@MgrMarecki
Też prowadzę otsa i z tych ludzi, którzy wchodzą na serwer to tak naprawdę każdemu pasuje co innego i nie da się zrobić serwera uniwersalnego. Połowa gracy to wejdzie, pójdzie na 25 lvl na draga, #!$%@? dętkę i rq. A inni wbijają po robocie poczillowac i poexpic tygodniami na pojedynczych mobach lub w trakcie roboty poafczyc na trainach, niektórzy kochają custom content i questy niestandardowe, fabularne, a inni chwalą mapę i
@MgrMarecki: ze swojej perspektywy powiem tyle, że mnie i ludzi z którymi grałem zawsze najbardziej przekonuje stary system pvp. Custom klient, pod którego nie ma botów to też ważna sprawa. No i historia otsow niebieskiego pokazuje, że im więcej ułatwień i rozwiązań wpakowanych rodem z global tibii to tylko odpływ graczy. Mi brakuje typowego 8.0 otsa, z jakimś rozsądnym ale nie przesadzonym exp stage. Taki midrate, żeby się wyexpic w 2