Wpis z mikrobloga

Miruny pijcie ze mną kompot ()
Z dniem dzisiejszym dołączyłem do szacownego grona posiadaczy #gravel
Po kilku dniach oczekiwania w końcu jest - Romet Boreas 2 wersja 2021.
Miał być Aspre, ale od daaaawna nie było mojego rozmiaru, a przy takich obniżkach na zeszłoroczną kolekcję jak są teraz i ratach 0% żal było nie skorzystać i kupiłem wyższy model.
Krążyły pogłoski, że Romet ostatnio zmienia nieco niektóre elementy w końcowych rowerach względem katalogu - ze względu na niedobory komponentów. No i w moim w zasadzie wszystko jest jak w katalogu, ale dostałem jednak inne opony - zamiast Michelin Power Gravel 700×40C wrzucili SCHWALBE G-One Allround 700x35C. W wyniku węższych na start opon rower na asfalcie idzie jak przecinak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe tylko jak te oponki sprawdzą się na polnych drogach i lekkim szutrze, no ale to testy przede mną jeszcze.
Jaram się jak dziecko ()
#rower #romet #rometwykopclub
thedestroyerofeels - Miruny pijcie ze mną kompot (。◕‿‿◕。)
Z dniem dzisiejszym dołącz...

źródło: comment_1657823678ydDLJ0CiuQZrW8NIOw7j6d.jpg

Pobierz
  • 19
@pingWIN00: Podejrzewam że dają akurat to, co dostępne mają w hurcie - jestem ciekaw jak te Schwalbe będą się zachowywać, ale jako że w większości zamierzam się poruszać na asfalcie i tylko w jakichś 30% po polnych drogach to możliwe, że sobie poradzą lepiej niż te Michelin - chociaż nie pogardziłbym warstwą antyprzebiciową.
@thedestroyerofeels: Zdecydowanie będą lepsze, te Michelin na asfalt nie są wybitne. Ja sobie zostawię te G-one bite na jakieś bardziej terenowe wypady, ew. jak kupię drugi komplet kół to zostawię je na starym, a planuję wziąć właśnie bardziej asfaltowe Tufo Gravel Speedero, bo mam podobny % asfaltów na trasach :)
@thedestroyerofeels: Właśnie spojrzałem - dobrze widzę, że masz rozmiar 52? Ja takiego szukałem, nie znalazłem i w końcu wziąłem 54. Wszystko mi pasuje, tylko musiałem krótszy mostek dać. Być może wypokowe rozmowy o aspre/boreasie czytałeś, ale od razu oklejaj miejsca styku z pancerzami naklejkami zabezpieczającymi, bo raz-dwa będziesz mieć lakier przetarty do gołego metalu, serio - ja po jednej jeździe zobaczyłem aluminium. Dolne tylne widełki też, bo spora szansa że będziesz
@thedestroyerofeels: Widocznie sami ogarnęli, że z lakierem to dali ciała. A z ciekawości - ile masz wzrostu? Bo przy moich 170 rozmiar 52 powinien być optymalny, ale długo nie było go w sprzedaży (dokładnie rok temu to było, a jedyny w ofercie był 500 zł droższy!).
@thedestroyerofeels: Mam w miarę długie nogi, więc mogę swobodnie stanąć nad ramą, szczególnie w butach do spd - przez rok jeżdżenia nie miałem z tym absolutnie żadnego problemu. Jedynie, jak pisałem, dałem krótszy mostek bo musiałem się trochę za bardzo wyciągać - teraz może i rower jest bardziej narowisty, ale za to pozycja mi pasuje - spokojnie kilka godzin w dolnym chwycie mogę jechać.
ikov - @thedestroyerofeels: Mam w miarę długie nogi, więc mogę swobodnie stanąć nad r...

źródło: comment_1657883743pP3WxJpbOCofWIpK6HJ5H3.jpg

Pobierz
@pingWIN00: dziś się przejechałem 20km żeby się trochę przyzwyczaić i powiem, że siodełko pasuje mi bardzo - jest twarde, ergonomiczne i generalnie robi robotę. Bardziej czułem nieprzyzwyczajone do baranka ręce niż dupsko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale po chwili znalazłem optymalną pozycję i już było dobrze, tylko jeszcze chyba mięśnie pleców się muszą wyrobić/przyzwyczaić. Pewnie zajmie mi to trochę.
@thedestroyerofeels: Ja dziś zrobiłem też pierwsze 20 km, bo z serwisu wracałem, ale z plecakiem i w jeansach, więc dupa bolała mocno xD zobaczymy jak się sprawdzi to siodełko w spodenkach, dodatkowo trochę zmieniłem położenie go, więc w weekend Taiga będzie sprawdzana jak i cała machina ( ͡° ͜ʖ ͡°)