Wpis z mikrobloga

Z tego co widzę, to w PKO już jest opcja wakacji kredytowych. W sumie to myślałem, że będzie to coś w rodzaju, że sobie wybieram terminy w których chcę nie płacić, a tu po prostu zawieszam następny miesiąc i będzie trzeba to powtarzać w każdym miesiącu. Ktoś już próbował i się wypowie? Ja na razie czekam na opinie czy nie będzie jakiegoś wałka w tych wakacjach kredytowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kredythipoteczny #pkobp #nieruchomosci
  • 13
@Vestor: Wakacje kredytowe sa w bankach od lat i nie sa tym samym o czym mowa w tej ustawie. Zbieznosc nazw tylko. W tych o ktorych mowisz nie placisz jednej raty ale odsetki za ten okres zaplacisz w calosci za miesiac (a przynajmniej u mnie tak bylo, nie wiem jak dokladnie to w innych bankach jest) a kapital albo rozleje sie na kolejne raty albo bedziesz mial miesiac dluzej kredyt
@LuQano: wiem o tym, że coś takiego było, ale wątpię, że miało to w cudzysłowie "wakacje kredytowe" w nazwie. Jeśli tak jest to trochę wprowadzanie ludzi w błąd. U mnie to widnieje pod taką nazwą: 'Zawieszenie spłaty raty kapitałowo-odsetkowej („wakacje kredytowe”)'
@Vestor: Zawsze to tak nazywano, czesto miales w grafikach reklamowych kredytow "wakacje kredytowe" itp. Nie wiem czemu zdecydowali sie nazwac te nowe tak samo, ale jest jak jest. Bralem rok temu i tez bylo to nazywane wakacjami kredytowymi
@LuQano: a to nie są te ustawowe wakacje z porządku covidu? One też odradzały pełne raty kapitałowo odsetkowe


Po 3 miesiącach takich wakacji spłacało się same odsetki za ten czas, przynajmniej w pekao.