Wpis z mikrobloga

@asiajasiabasia: Wiem, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie jest dużo osób o takim nazwisku. Pochodzę z Podkarpacia i w moich stronach pełno dawnych wsi rusińskich, które zostały wysiedlone w latach 40. Cóż, pogranicze.
@ririsu12: U nas nie było wysiedleń, ludność spolonizowana jeszcze przed I WŚ. Do tego stopnia, że nawet zniknęła o tym jakakolwiek rodzinna pamięć. Tak więc żyjemy tutaj z dziada pradziada, raz to była Litwa, potem Księstwo Warszawskie, potem Rosja, potem znowu Polska. Sama niedawno się dowiedziałam, grzebiąc w archiwach i robiąc drzewo genealogiczne. Moja rodzina mieszka tu co najmniej od 280 lat.
@asiajasiabasia: Kiedyś też planuję zrobić drzewo genealogiczne, gdyż przy okazji konfliktu za wschodnią granicą dowiedziałam się, że mam przynajmniej dwóch pradziadków pochodzenia ukraińskiego. W przypadku Podkarpaciaków i Lubelaków nic nadzwyczajnego, bo jak już pisałam, to pogranicze, niemniej jednak jestem ciekawa, dokąd sięgają moje dalekie korzenie (ʘʘ)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Normie_Lurker: Twitter bo napisaniu pół posta prosi o numer telefonu, żeby ci odblokować konto "bo ma podejrzane zachowanie" a ten po prostu sobie założył nowe po banie? Supernowoczesne systemu bezpieczeństwa nie wykryły duplikatu? #!$%@? tragedia.

@ObserwatorPPR: A niektórzy się dziwią dlaczego Musk nie sfinalizował transakcji xD każdy by zrezygnował jakby zobaczył jaki to burdel