Wpis z mikrobloga

Gdyby miał nadejść prawdziwy krach, ogromne spadki na giełdach -60% czy -70% i czarny czwartek - to nikt by tego nie będzie spodziewał. Obecnie odbywa się straszenie, aby ludzie pozbywali się akcji w związku z wprowadzaniem CDBD (Central Bank Digital Currency), czyli walut cyfrowych banków centralnych. Te waluty mają określony termin ważności np. rok czy 6 miesięcy. Ludzie, którzy obecnie mają spore majątki odpowiednio zainwestowali w straszenie, aby móc w rozsądnej cenie nabyć akcje dobrych firm/korporacji. Gdy proces się skończy będzie CYK i bogaci zostaną z akcjami zarabiających firm i płacących dywidendy, a biedni ludzie zostaną z tymczasowo ważną walutą cyfrową, aby móc dalej gonić swój ogon z pracy na etacie i uczestniczyć w zamordyzmie. Oczywiście wtedy nie będzie już można nabyć za te tymczasowe żetony żadnych akcji, chyba, że ich wartość skoczy wtedy niebotycznie o setki/tysiące %. Ja trzymam się z dala od jakichkolwiek walut narodowych, tylko akcje, nieruchomości (dobre, nie mieszkania w PL), Bitcoin i złoto.

#bitcoin #gielda #inwestycje #pieniadze
  • 26
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Z tym że jeszcze za wcześnie z tymi walutami cyfrowymi też się zgodze, ale co do prawa to rożnie z nim bywa jak widać było podczas pandemii oczywiście takiej zamiany przymusem nie da się wprowadzić wiec trzeba by było jakoś nakłonić lekko ludzi jakimiś bonusami jak będą mieli dostawać wypłaty w tych tokenach czy że takie tokeny w przeciwieństwie do "złej"gotówki będą nie inflacyjne. Opcja cyfrowych walut daje za
  • Odpowiedz
i co jest dokładnie złego w tym systemie z datą ważności pieniądza?


@kaaban: Wszystko- bo nie masz żadnego realnego majątku, wszystko co posiadasz jest w praktyce na wynajem, skoro nie możesz mieć jakichkolwiek oszczędności. Tracisz pracę, chorujesz i w praktyce jesteś bezdomny i bezużyteczny
  • Odpowiedz
i co jest dokładnie złego w tym systemie z datą ważności pieniądza?


@kaaban: Wszystko- bo nie masz żadnego realnego majątku, wszystko co posiadasz jest w praktyce na wynajem, skoro nie możesz mieć jakichkolwiek oszczędności. Tracisz pracę, chorujesz i w praktyce jesteś bezdomny i bezużyteczny

@djtartini1: XD

Albo wreszcie eliminuje się posiadaczy-zbieraczy z korzyścią dla wszystkich
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: z twojego wpisu wynikałoby, że cbdc ma z definicji termin ważności. Oczywiście nie ma i mogę ci zagwarantować, że w pierwszych latach działania tego nie będzie. Dopiero po przyzwyczajeniu ludzi przez X lat takie ficzersy będą dodawane stopniowo. Obecnie to jest tylko pokusa nadużycia. Wg mnie dobrze kombinujesz, ale to nie będzie z dnia na dzień
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: Zna ktos jakies opracowanie na ten temat? To niby jak przy walucie cyfrowej mam zgromadzic kapital na rozwoj firmy,czy akcje, jak ma termin waznosci? Chyba,ze nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz