Wpis z mikrobloga

1865 + 1 = 1866

Tytuł: Zaraza
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 7/10
ISBN: 9788382520705
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 432
Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził, nie jest już jednak taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka Brudnego, Julia Zawadzka, wciąż jest przy nim.
Sama Zawadzka, po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Wyniki sekcji są jasne: w ciele ofiary nie została prawie żadna kropla krwi. Do tego jeszcze dochodzi ofiara wypadku samochodowego, o której Zawadzka wolałaby zapomnieć…
Wszystko wskazuje na to, że nad Zieloną Górą zbierają się ciemne chmury. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Któregoś dnia w jego domu niespodziewanie pojawia się ktoś, kto desperacko potrzebuje pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?

Kolejna cześć losów komisarza Igora Brudnego, która była kontynuacja jego losów z poprzednich tonów. Tak jak we wcześniejszych częściach Czytelnik sięgając po tę książkę może spokojnie czytać, ponieważ nie ma w niej zależności co do poprzednich tomów. Aby przybliżyć losy bohaterów przeczytamy w niej krótkie wspominki, o tym co działo wcześniej.
Akcja jest wciągająca od samego początku oraz rozgrywa się naprawdę szybko. Dla mnie nie było tu takiego dłuższego momentu zwolnienia, gdzie mogłabym się zastanawiać ,,kiedy to się skończy,,. W porównaniu do poprzednich części ,,Zaraza,, jest mało mroczna i jak dla mnie mnie było mniej wątków obrzydliwych, niesmacznych. Za to zaskoczyło mnie zakończenie, które jest genialne choć krótkie odczuwałam taki niedosyt gdy je czytałam, a widziałam, że zaraz będzie koniec książki.

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz butterfly - 1865 + 1 = 1866

Tytuł: Zaraza
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: krym...
źródło: comment_1657795211R1tuNIQen9RpPM5aD2puDJ.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-08-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-16 - Użytkownik mentari ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-11-12 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10)