Wpis z mikrobloga

I to jest niestety pełzający sukces Lewicy, że coś co kiedyś wydawało się absurdalnym żartem, teraz co prawda jest nadal absurdalne ale już wdrażane w życie. 15 lat temu niebinarna nauczycielka i matka zmieniając płeć 5. latkowi byłaby zagadnieniem skierowanym tylko i wyłącznie dla psychiatrii/psychoterapii.

Pytanie co będzie wdrożone za 15 lat co teraz wydaje się niemożliwe.


@Ktore_to_juz_konto: Też miałem kilka momentów, że się oburzałem na podobne kwestie. Ale jako
  • Odpowiedz
@SkeletonKing: taaaa, ale pitu pitu. Tak się składa że moje stanowisko bierze się akurat ze zrozumienia i zgłębienia tematu. Oczywiście akceptuję to że ludzie mają zaburzenia osobowości czy choroby. I tak jak w każdej nauce są różne nurty natomiast niebinarność to bullshit. Orientacja i tożsamość to spektrum, Agata wróbel może wyglądać bardziej męsko od Małysza, Małysz może być wrażliwszy niż Wróbel ale płeć to płeć, a niebinarność to neolewacka idea.
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: Rzuciłeś tylko kilka zdań. Ale stosowany język i quasi-argumenty wyraźnie wskazują na to, że sam uprawiasz tzw. pitu pitu i nie bardzo jednak wiesz o co chodzi, pomimo zapewnień. Bo wystarczy rzucenie "płeć to płeć", co sugeruje niewiedzę na temat tego chociażby, w jaki sposób rozwijają się pierwszorzędne cechy płciowe jeszcze w łonie matki.

A cóż to za psychiatra? Z imienia i nazwiska poproszę. Jeszcze się okażę, że też
  • Odpowiedz
@SkeletonKing: mam ci rozprawiać o tym co przeczytałem zebys uznał że to nie chłopski rozum? Napisałem bardziej kluczowe słowa które zignorowałes. Orientacja, tożsamość, płeć - bez poruszania się na tych trzech poziomach dyskusja jest abstrakcyjna. Dominacja cech męskich u kobiety nie zmienia jej płci, jest kobietą. I gdzie tu widzisz zero-jedynkowe podejście? Sam napisałem że orientacja to spektrum, ale płeć nie. Interseksuaknosci tu nie poruszam, bo takie przypadki są incydentalne.
  • Odpowiedz
@SkeletonKing: a co do konserwatywności wykopu to się nie zgodzę. Od mniej więcej dwóch-trzech lat trend się odwrócił, czy to z mody czy to z odejścia użytkowników z tego portalu przez moderację. Przykładem może byc Jerzy Bokłażec - w internecie bez większego echa, a na wykopie główna z płomieniem.
  • Odpowiedz