Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imateapot: oba są chamskie i wiele mówią o autorze, który to namaże na scianie, ale namawianie do zabicia to trochę inny wymiar niż hasło "je**ć pić". Przynajmniej wg mnie, ale możesz uważać inaczej.
  • Odpowiedz
Pamiętasz słowa Sikorskiego o robieniu laski amerykanom? No właśnie


@rakiwo: Ja pamiętam pisowcu, bo te słowa nagrane w Sowie dotyczyły właśnie przyszłej polityki zagranicznej PIS po przejęciu władzy. Sprawdziły się w 100%, a wy jeszcze w swojej nieświadomości (lub głupocie) wycieracie sobie nimi gęby. Na tym etapie to już to samo co używanie "kończ waść wstydu oszczędź" jako obelgi. Całkowite dyletanctwo. Sikorski to najlepszy MSZ jakiego miała 3 RP. Najbliżej
  • Odpowiedz
Sikorski to najlepszy MSZ jakiego miała 3 RP. Najbliżej mu do realizmu politycznego i szczerze mówiąc był aż za dobry na ogólny poziom Platformy.


@Euro: i dlatego zlikwidował placówki dyplomatyczne w Afryce?

A co do sojuszy, to akurat wojna na Ukrainie jawnie pokazała, że nasze bezpieczeństwo opiera się na USA, a nie UE. W czasie, gdy Niemcy dalej debatują, obiecują ale z tych obietnic nic nie wynika to Amerykanie i
  • Odpowiedz
@Euro: Kolego skończ pieprzyć i wyzywać innych od PiSowców, rozumiem, że nie masz nawet pół argumentu na obronę swoich tez więc musisz zacząć od szufladkowania innych ale nie tędy droga, to działa tylko na osoby z tak wybitnie niskim ilorazem inteligencji jak ty.
Po pierwsze:
To nie PiS tylko PO nie chciało podpisać umów dotyczących tarczy antyrakietowej w Polsce w 2008r. bo bało się reakcji Rosji, więc zwlekało z tematem tak długo aż on upadł przez zmianę prezydenta w USA.
To Sikorski a nie Kaczyński pieprzyło o przyjęciu Rosji do NATO w 2009, 2010 i 2012r.
To Sikorski gdy wyszedł list Lecha K. w 2010r. gdzie wzywał inne kraje do opamiętania i nie zacieśniania relacji z Rosją bo ta po Gruzji pójdzie na Ukrainę a potem może nawet na Polskę powiedział, że prezydent zapomniał wziąć leków.
To Sikorski w 2014r. wręcz groził MSZ Ukrainy, że ma się zgodzić na aneksję Krymu bo inaczej Rosja ich zniszczy, a kilka tygodni później w Politico rzucił skandaliczny wywiad w którym powiedział, że Tusk i Putin mieli prywatną rozmowę w 4 oczy gdzie Władimir zaproponował mu oddanie Lwowu, co skończyło się burzą na całym świecie i wycofaniem się z tych słów kilka
  • Odpowiedz
wlewa do pustych łepetyn, tak jak lubicie.


@Mikka: Właśnie taka jest różnica między tzw tolerancyjnymi liberałami a katoprawicą. Widać to w ostatnim zdaniu, ale i w niezależnych badaniach https://stanfordreview.org/stanford-intolerant-left/

Miałem okazję spacerować obok Tuska, a na lotnisku spotkałem Janusza Lewandowskiego - obu ludzi uważam, za najgorsze co spotkało Polskę po wojnie, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy zaatakować obu z nich, choć prawilny liść im się należy jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@rakiwo: Znowu manipulujesz. Robisz to samo co tvp z Fur Deutschland. Wypowiedzi ocenia się zawsze w kontekście czasowym w którym padły, a ich racjonalność w oparciu o informacje jakie były wtedy dostępne. Resztę uwag sobie daruję, ale strasznie cię ten pisowiec sprowokował więc może jednak coś jest na rzeczy.

Tarczę ratyfikowali w 2011. Z tego co pamiętam rządziło wtedy PO.
Sikorski mówił o niewykluczaniu rozszerzenia Nato o Rosję JEŻELI byłaby
  • Odpowiedz
  • 0
@FrasierCrane @Vasterek4
Obelgi i wyzwiska. Ale dobrze, że to piszecie. Inni też widzą, że elektorat PO zniża się mocno do poziomu elektoratu PiSu. Jeden ten sam motłoch. Jedyny ratunek dla normalnych ludzi, to chyba tylko ucieczka z tego kraju.
  • Odpowiedz
@rakiwo: Ten wywiad dla politico pamiętam i moim zdaniem też był niepotrzebny. Zgoda. Było dużo plotek o takich propozycjach ze strony Rosji i można było spokojnie zakładać że się faktycznie pojawiały. Sikorski chciał pewnie pokazać że tam się myśli w kategoriach imperialnych, a u nas nie i ignorujemy takie propozycje. Ale i tak ten artykuł niepotrzebnie budził animozje.

Wreszcie ostatnie "lobbowanie" z 2015. To było kilka tweetów z kategorii "a
  • Odpowiedz
mądrzejszy może dużo nie, ale widzi więcej i nie daje się nakręcać motłochowi.


@Loob77: do tej pory absolutnie nic sensownego nie napisałeś oprócz chwalenia się że jesteś mądrzejszy od reszty (nie jesteś i każdy ci to przypomina)
  • Odpowiedz
@Euro: Oh jak ja lubię orać takich wariatów.

Tarczę "ratyfikowali" a raczej dali na to zgodę gdy było wiadomo, że nie ma ona już żadnego znaczenia bo Obama od pierwszych dni swoich rządów w 2009r. projekt opóźnił i stwierdził, że jest za drogi.
Natomiast w 2008r. gdy faktycznie sprawę za prezydencji Busha można było załatwić w pół roku, Polska opóźniła podpisanie umowy i jak sam rząd Donalda Tuska stwierdził "z powodów takich, że to może pogorszyć stosunki z Rosją".

Nie, Sikorski mówił, że Rosja powinna być w NATO bo to większa stabilność, pierwszy raz powiedział o tym w marcu 2009, 6 miesięcy po ataku Rosji na Gruzję. Rzucanie takich haseł w takim czasie, nawet w kontekście przypuszczenia czy dalekowzrocznej wizji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugenot111: Warszawa, okolice Wolskiej? Bo ja tam pełno tego typu wpisów widzę. W parku obok nawet ostatnio jakiś tekst, że tusk jest na usługach berlina i putina jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jesteśmy jedynym niezależnym gazowo obecnie krajem w UE od Rosji dzięki rozbudowie przez nich Baltic Pipe i gazociągu w Świnoujściu


@rakiwo: a kto ten gazociąg wybudował? pis tylko wbił kamień węgielny. Z tym 2021 chodziło mi o inwestycje w wojsko. Mam przypomnieć reformy Macierewicza? Jedyne co mu wyszło to OT. Jak ślepej kurze ziarno.
  • Odpowiedz
W przeciwieństwie do Kaczyńskiego Tusk może sobie swobodnie jeździć publicznym pociągiem. Jarek musi mieć ochronę, bo wyznawcy Platformy Obywatelskiej by go zaciukali w pociągu.


@dplus2: Ale Jaruś nie boi się "zaciukania", on się boi LUDZI. Po prostu. Boi się ich i brzydzi się nimi. Bo sam jest kompletnie oderwany od życia i norm społecznych, nie rozumie ich, więc się boi.

Boi się samej perspektywy rozmowy, tego, że ktoś okaże mu
  • Odpowiedz
@Euro: Baltic Pipe powstawał w latach 2016-2022, gazoport w Świnoujściu powstawać miał w latach 2007-2015, ale przez traktowanie po macoszemu właśnie przez priorytetowe traktowanie NS2 (co ujawniły taśmy od Sowy) zakończono go dopiero w 2017r. od tej pory jest rozwijany i poszerzany.

Co do wojska, węgla i ropy naftowej się zgadzam, nie jestem wyborcą PiSu gardzę nimi jak psami, natomiast odpowiedziałem na konkretne pytanie, które zadał gość wyżej. Bo to
  • Odpowiedz
@dplus2: PIS nawołuje do nienawiści każdej grupy społecznej, która akurat im się stawia. Obrażają, poniżają, sugerują nie bycie Polakiem bo masz inne poglądy niż oni. Żadna opcja polityczna nie była tak nikczemna i #!$%@?ła jak PIS więc jak masz zamiar tak łżeć i manipulować to poważnie polecam ci zastosować się do mojej rady i wracać na pisiorskie grupki. Tam cię jeszcze poklepią po pleckach i razem zakrzykniecie BÓG HONOR OJCZYZNA!.
  • Odpowiedz