Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie jak to jest z piwnicami w mieszkaniu w bloku należącym do spółdzielni? Kupiłem kawalerkę, skończyłem ją remontować i teoretycznie nie mam piwnicy, której mocno brakuje (nie mam gdzie trzymać np. roweru). W spółdzielni mi powiedzieli żebym się przeszedł i sprawdził która piwnica jest otwarta i wolna (XD) i dołożył do niej kłódką i wtedy będzie moja. Oczywiście wolnej piwnicy nie znalazłem. Jak to najlepiej rozwiązać?
#mieszkanie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noadam: Ok, to przejdę się tam osobiście i poproszę o taki dokument. Pewnie nie obędzie się bez jakiegoś wściekłego janusza który ma dwie piwnice od wielu lat i jak to on ma teraz mieć jedną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quben: mozliwe, jak kupiles mieszkanie to pewnie jest wpis do ksiegi wieczystej tez, tam czarno na bialym powinno stac ze kupiles z pomieszczeniem piwnicznym, no chyba ze nie ale watpie
mozesz tez podpytac jakiejs sasiadki, ktorą piwnice zajmowal poprzedni wlasciciel, tylko sam nie chodz jak sie dowiesz, pisz pismo do SM z prośbą o opróżnienie lokalu piwnicznego przez obecnego zajmującego
  • Odpowiedz
@Quben:
Ktoś Ci zajumał piwnicę, być może osoba która sprzedała mieszkanie. Żeby sobie trzymać graty. Szkoda że nie dopilnowałeś przy umowie, polecam zgłosić i jeśli to prawda to udowodnić że ktoś korzysta w Twojej piwnicy bezprawnie a nie ma mieszkania lub korzysta z Twojej piwnicy sąsiad który już swoją ma.

To jest wolna amerykanka a przecież wiadomo że każdy metraż sie liczy. U nas jak mama wybierała piwnice to była
  • Odpowiedz
@Quben: co? Nie wyobrażam sobie w mojej SM która i tak jest beznadziejna by mi kazali sobie samemu szukać piwnicy. I co to w ogóle znaczy że niektórzy sobie wybierali piwnicę, przecież to jest przypisane do mieszkania. Nie pojmuję tego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arinkao: Poprzednim właścicielem jest osoba z rodziny i mieszkanie te stało wiele lat puste. Wcześniej był wynajmowany od spółdzielni schowek na parterze, który kosztował grosze więc brak piwnicy nie był problemem. Niedawno schowek został mi zabrany bo spółdzielnia stwierdziła że losowa madka z bombelkami i wózkami bardziej go potrzebuje. Jak mi zabierali schowek to dostałem informacje że powinienem mieć swoją piwnice w bloku.
  • Odpowiedz
komuna.


@arinkao: złodziejstwo znaczy, w normalnej SM masz konkretną piwnice przydzieloną, stosuje sie też zasadę do metrażu mieszkania jesli piwnice są różnej wielkości
  • Odpowiedz
@Quben: Wow, niezłe jaja, ale warto być twardym i upominać się o swoją piwnicę. Coś mi się wydaje że pewien sąsiad ma dwie... Zmuś spółdzielnię do interwencji, najlepiej od razu wybierz sie tam do spółdzielczego prawnika, niech świeci oczami.

I co to w ogóle znaczy że niektórzy sobie wybierali piwnicę, przecież to jest przypisane do mieszkania. Nie pojmuję tego( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Humdinger: Normalnie,
  • Odpowiedz
spółdzielni mi powiedzieli żebym się przeszedł i sprawdził która piwnica jest otwarta i wolna (XD) i dołożył do niej kłódką i wtedy będzie moja. Oczywiście wolnej piwnicy nie znalazłem. Jak to najlepiej rozwiązać?


@Quben: ktoś zadzwonił i mu powiedzieli to samo, ale że chłop zobaczył dwie kwatery bez kłodki to #!$%@?ł dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i teraz ty nie masz xD
  • Odpowiedz
@Quben sprawdź w księdze wieczystej lokalu czy w ogóle masz pomieszczenie przynależne ale to powinno być też przede wszystkim w akcie notarialnym zakupu lokalu. Jak nie masz to nie masz. Jeśli masz to powinna być wpisana powierzchnia (zazwyczaj). Jeśli jest to skontaktuj się z zarzadcą i poproś o udostępnienie inwentaryzacji powierzchni i po powierzchni stwierdzisz która jest twoja.
  • Odpowiedz
@Quben i co, jak oddawali blok mieszkancom do uzytku to przecinali wstęgę i biegł tłum klepać sobie piwnicę? Ciężko mi sobie to wyobrazić, przeciez to brzmi absurdalnie, bo jezeli ktos moglby sobie tak o zakosic wolna piwnice, to gwarantuje, ze nigdy zadna pusta by nie byla.

Wolal jak to sie skonczy.
  • Odpowiedz
@Quben jeśli w księdze wieczystej nie masz, to znaczy że nie masz piwnicy. Bywają oddzielne księgi na dodatkowe pomieszczenia, ale częściej dotyczy to garaży niż piwnic czy schowków. Rada typu "weź se piwnicę która jest wolna" to jest jakiś absurd. To jest czyjaś własność, do której ktoś ma prawo. Po mieszkaniach też byś łaził i sprawdzał, które puste, żeby sobie zamieszkać, bo nie masz swojego?
  • Odpowiedz
@Panska_Skorka @Quben piwnica pojawia się w KW tylko w przypadku pełnej własności, jeśli jest ustanowione spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu to info o piwnicy nie będzie, choć nie zmienia to faktu, że do mieszkania taka piwnica powinna przynależeć
  • Odpowiedz