Wpis z mikrobloga

Przez @zero_dwa przeczytałem ten wiersz, który mieli na maturze i poniżej jest moja interpretacja.

Pierwsze co mnie w tego typu „poezji” uderza, to jaki to jest kompletny bełkot. Przeciętny wpis @Levander na tagu ma większą wartość artystyczną niż to gówno.

Jeśli autor miał coś konkretnego do przekazania to mógł to po prostu napisać wprost. Dlaczego tego nie zrobił? Bo pewnie wyszłoby wtedy na jaw, że jego spostrzeżenie to coś błahego, niewartego nawet zastanowienia się.

Wielkie umysły #!$%@?ą się tym, że złożone zagadnienia potrafią wytłumaczyć w prosty, bezpośredni sposób. Tacy gównopoeci widocznie nie mają za wiele mądrego do powiedzenia i próbują to zawoalować, pisząc niezrozumiały wiersz.

Do treści samego wiersza nawet się nie odniosę, bo równie dobrze mógłbym nasrać na kartkę i zastanawiać się jakie jest znaczenie śladu, który zostawiło na niej moje gówno.

#przegryw #matura
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ciągu kilkunastu lat były przynajmniej trzy duże zmiany... właśnie jest kolejna na przyszłoroczną maturę i to z takich, że polonistka płakała jak czytała wytyczne.


@krystal_Tri_tapik: Ogólnie to matury przeszły już tyle przeobrażeń, a Niemcy (największa mniejszość w tym piknym kraju) jak nie mogli zdawać niemieckiego jako ojczystego, tak dalej nie mogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: wielkie umysły podchodzą w sposób kreatywny przez co dla części może wydawać to się infaltylne.

Umysły o których piszesz to rozumiejące to i perfekcyjnie upraszczajcącs by coś było szybsze(cała cywilizacja gna np. w celu szybszej produkcji, nowinek) i łatwiej zjadliwe dla większych mas. A dalej tu osoby czerpiące stąd tą wiedzę i jeszcze upraszczające tylko do tego co ważne i wdrażające. Może być to z pomocą osób wykształconym już
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Chwalisz się czytaniem Miłosza jakbyś czytał co najmniej Iliadę w oryginale. Miłosz w porównaniu z wierszem z matury jest banalnie prosty do interpretacji. Mnie nie raz polonista chwalił na lekcji za interpretowanie różnych rzeczy, a na maturze ustnej panie z komisji były pod wrażeniem tego jak zdałem. I w każdej mandze masz więcej motywów do interpretacji niż w tym grafomańskim wierszu. Interpretacja tego wiersza jest zbyt trudna na maturę
  • Odpowiedz
Miłosz w porównaniu z wierszem z matury jest banalnie prosty do interpretacji.


@RyouNarushima: Typie, ogarnij temat. Tu chodzi o formę zwaną interpretacją, nie "interpretowanie" w sensie "wiersz jest o życiu na wsi".

Tu w 100% chodzi o formę, w jakiej zrobi się wypowiedź, nie o odczytanie intencji autora w dziesięciu warstwach (wystarczy skumanie, że wiersz jest o życiu i elo, ale trzeba to napisać w wymaganej formie). Formę nasz kolega spieprzył i wielkie zdziwienie, że
  • Odpowiedz
Interpretacja tego wiersza jest zbyt trudna na maturę podstawową.


@RyouNarushima: Dlatego na maturze były trzy tematy do wyboru:

- rozprawka o tradycji - fragment Pana Tadeusza
- rozprawka o relacjach międzyludzkich - fragment Nocy
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Ty się tak przejmujesz maturą zerodwa, ale ignorujesz to, że on ma 170cm wzrostu, zero znajomych, leczy się psychiatrycznie zanim skończył 18 lat, nie wspominając nawet o kontaktach z płcią przeciwną. Szkoda, że tym się tak nie przejmujesz. Oskar prawnik robi sobie z przegrywów z tagu ludzkie zoo dla taniej uciechy.
  • Odpowiedz
Czyli jesteś po 30 i nie jesteś żonaty?


@KorwinizacjaPrzelyku: Rodzice są koło 70-tki i też nie są żonaci/mężaci, a dziadkowie się hajtali tydzień przed wojną - cytując babciny pamiętnik "romantyzm chwili nakłonił do legalizacji kociołapizmu".

Brzmi jak przegryw in
  • Odpowiedz
@Filipterka25: 'wiersz jest o życiu'? Na moje to on jest bardziej o śmierci a najbardziej o tak wielkim lęku przed nią, że robimy wszystko, byle nie zdążyć pomyśleć na poważnie o przekroczeniu ostatniej granicy. A nawet jak pomyślimy, to maskujemy temat bajkami o ciągu dalszym.

Przegryw to raczej mizoginia niż starokawalerstwo. Ale z podsumowaniem o2 ciężko polemizować. Wlazł pod stół, zapłakał a że dobrze mu z tym, siedzi pod stołem
  • Odpowiedz