Wpis z mikrobloga

Przez @zero_dwa przeczytałem ten wiersz, który mieli na maturze i poniżej jest moja interpretacja.

Pierwsze co mnie w tego typu „poezji” uderza, to jaki to jest kompletny bełkot. Przeciętny wpis @Levander na tagu ma większą wartość artystyczną niż to gówno.

Jeśli autor miał coś konkretnego do przekazania to mógł to po prostu napisać wprost. Dlaczego tego nie zrobił? Bo pewnie wyszłoby wtedy na jaw, że jego spostrzeżenie to coś błahego, niewartego nawet zastanowienia się.

Wielkie umysły #!$%@?ą się tym, że złożone zagadnienia potrafią wytłumaczyć w prosty, bezpośredni sposób. Tacy gównopoeci widocznie nie mają za wiele mądrego do powiedzenia i próbują to zawoalować, pisząc niezrozumiały wiersz.

Do treści samego wiersza nawet się nie odniosę, bo równie dobrze mógłbym nasrać na kartkę i zastanawiać się jakie jest znaczenie śladu, który zostawiło na niej moje gówno.

#przegryw #matura
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

'wiersz jest o życiu'? Na moje to on jest bardziej o śmierci a najbardziej o tak wielkim lęku przed nią, że robimy wszystko, byle nie zdążyć pomyśleć na poważnie o przekroczeniu ostatniej granicy. A nawet jak pomyślimy, to maskujemy temat bajkami o ciągu dalszym.


@krystal_Tri_tapik: Nie znam bardziej życiowej rzeczy niż śmierć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na serio - well, nie wczytywałem się w wiersz, tylko przeleciałem wzrokiem, wczytałem się w pierwsze kilka linijek, rzuciłem okiem do pracy 02 i ekhem, już widziałem że nie skumał co tam się wydarzyło (doszukiwał się instrukcji życia w wierszu zdecydowanie
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: absolutnie nie rozumiesz podstaw poezji. Nie twoja wina, to system edukacji jest upośledzony, ucząc tego od złej strony. Pokazują jakieś wypociny no-namów a dzieciaki się zastanawiają, po co to jest tak napisane. Gdyby dzieciaki same miały napisać wiersze, używając dowolnych środów artystycznych i formy, tak żeby np. kolega z ławki miał to odcyfrowywać, to wówczas poznaliby co to za przyjemność, by chociażby nazwać rzeczy w inny, niecodzienny i oryginalny
  • Odpowiedz
Napisać bezpośrednio i w prostych słowach może każdy głupi


@Dolanthesniffer: No to tu się nie zgadzamy. Żeby coś prosto wytłumaczyć trzeba dogłębnie znać temat. A jak coś słabo rozumiesz, to zawsze można napisać wiersz, żeby wyszło na to, że to nie jest tak, że ty nie rozumiesz, tylko czytelnik źle interpretuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Ty naprawdę marnujesz czas na oglądanie pokemonów z przegrywtagu? Szanuję za brak szacunku do własnego czasu xD.
@KorwinizacjaPrzelyku w poezji może chodzić o zabawę słowem, niekoniecznie o nauczenie kogoś czegoś. Świat byłby #!$%@? nudny, gdyby wszystko było podane wprost. Z resztą, sam mówisz, że wierszy nie czytasz, nie wiesz, czym jest tak podstawowe pojęcie jak "kod kulturowy", a mimo wszystko gadasz. Ignorancja przeokrutna.
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: A, żeby nie było, nie bronię samego wiersza Józefa Barana z matury Zero_Dwa, bo jest bardzo przeciętny. Przervchany setny raz egzystencjalizm (w XXI wieku XDDD) i jacy to ci ludzie nie są bezrefleksyjni hurr durr.
  • Odpowiedz
A, żeby nie było, nie bronię samego wiersza Józefa Barana z matury Zero_Dwa, bo jest bardzo przeciętny. Przervchany setny raz egzystencjalizm (w XXI wieku XDDD) i jacy to ci ludzie nie są bezrefleksyjni hurr durr.


@SernikxD: Zapewne dlatego go wybrano na maturę - symbolika znana, to jest dla zdolnych maturzystów a nie zdolnych polonistów. To też matura, a nie zadania konkursowe w jakieś zwyrodniałem wersji "miliardu w rozumie" skrzyżowanego z
  • Odpowiedz
@SernikxD: Guglaj, guglaj. Ale, ale - chodzi o, ekhem, specyfikę biografii autora tego tworu a nie same komiksy, które są całkowicie gówniane jak wszystko z tej stajni.

Na zachętę dodam, że autor jest najbardziej udokumentowanym człowiekiem żyjącym na ziemi i aktualnie siedzi w kiciu w związku z oskarżeniem o kazirodztwo z własną matką.
  • Odpowiedz
@SernikxD: No za dzieciaka się czytało wiersze i są takie, które się rymują i są przyjemne w odbiorze, a ich znaczenie jest oczywiste, no ale żeby napisać taki wiersz to trzeba mieć trochę umiejętności i pomyślunku, bo taki bełkot, który tu widziałem to każdy może sobie napisać, a potem udawać że to jakaś wielka zabawa słowami xD

Nie muszę wiedzieć co to kod kulturowy, żeby dostrzec, że to zwykły bełkot,
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Sztuka, również wiersze, to przede wszystkim wyrażanie emocji. Jeśli autor miał ochotę zrobić to w ten sposób to proszę bardzo. Z resztą, Baran pisze tutaj o bezrefleksyjnej egzystencji, która opiera się na najzwyklejszych biologicznych czynnościach i kończy się śmiercią. Jak na moje, to znacznie bardziej pasuje do takiego czegoś wiersz wolny niż kunsztowne, patetyczne strofy, bo koreluje z tym bezsensem. Samego wiersza nie będę bronił, bo jak mówiłem, mi
  • Odpowiedz
Jeśli są ludzie, którzy lubią takie gówno produkować oraz inni, którzy lubią je konsumować to proszę bardzo, ale pchanie tego do egzaminu dojrzałości nawet opcjonalnie to jakiś żart


@KorwinizacjaPrzelyku: Czyli rozumiem że proponujesz jedno z dwóch rozwiązań:

- na maturze najwyżej Brzechwa albo
- teksty na maturę zostają uprzednio zaakceptowane przez korwinizacjeprzęłyku, jako że jest to wyrocznia co jest wartościowym tekstem kultury, a co
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Raczej proponowałbym nie robić pośmiewiska z matury i sprawdzać praktyczne umiejętności, tak jak np. amerykański SAT.

P.S.:

Wyobraźcie sobie najtrudniejszy przedmiot na studiach informatycznych - tym jest interpretacja.

To zadanie nie polega na opisaniu czy wiersz się podoba, niepodobna czy jest ładny lub nie. To zadanie
  • Odpowiedz
@Filipterka25: To jeszcze bardziej pogrąża ten śmieszny egzamin, bo oznacza że nawet nie potrafią wyartykułować czego dokładnie chcą od ucznia. W poleceniu jest jak byk: dokonaj interpretacji wiersza, a nie dokonaj interpretacji i wypisz zastosowane środki stylistyczne.

Przecież sprawdza


W ten idiotyczny sposób mógłbyś uzasadnić umieszczanie na maturze każdej głupoty, łącznie z zasadami hodowli jedwabników
  • Odpowiedz
W poleceniu jest jak byk: dokonaj interpretacji wiersza, a nie dokonaj interpretacji i wypisz zastosowane środki stylistyczne.


@KorwinizacjaPrzelyku: Ale interpretacja na tym polega, że interpretuje się także przez pryzmat użytych środków stylistycznych. Dla mnie to oczywiste, dla maturzysty który chociaż zajrzał do wymogów egzaminacyjnych tym bardziej.

W ten idiotyczny sposób mógłbyś uzasadnić umieszczanie na maturze każdej głupoty, łącznie z zasadami hodowli jedwabników


@KorwinizacjaPrzelyku: Jakby to było np. w
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Wprowadzasz błędną hipotezę, że zastosowane środki stylistyczne zawsze niosą jakieś znaczenie. Może akurat „poeta” zastosował hiperbolę, bo miał taki #!$%@? kaprys i nic to nie znaczy xD
  • Odpowiedz