Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem wymieniany router od dostawcy na "ZTE ZXHN H298Q", z niego idzie kabel do mojego routera "ASUS RT-AC1200G+". Problem polega na tym, że jak teraz wchodzę w ustawienia swojego routera to w WAN IP jest "192.168.1.2" gdzie wcześniej było moje publiczne IP. Grzebałem w ustawieniach tego ZTE ale nic nie znalazłem... Jakiś pomysł?

#router #internet #siecikomputerowe
cinek66 - Dzisiaj miałem wymieniany router od dostawcy na "ZTE ZXHN H298Q", z niego i...

źródło: comment_1657740025AtnzfaIbSuNvmFnd8BGip8.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Jakiś pomysł?


@cinek66: przy okazji zmiany urządzenia zlikwidowano ci publiczny IP. Dzwoń na infolinię, dopytaj.

Mi tak kiedyś mój operator zrobił przy odnawianiu umowy. Niby ewidentna jego pomyłka, niby wzięli na klatę, przeprosili i publiczne IP oddali jeszcze tego samego dnia, niestety było to już inne IP i nie było jakoby technicznych możliwości przywrócenia starego, co mi mocno nabruździło w moich zabawkach.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nie świruj że se domeny nie podpinasz, mi kiedyś ISP podmienił wszystkie /24, łaskawie dał znać dzień wcześniej że będzie taka akcja xD
  • Odpowiedz
@dktr: podpinam z duckdns.org w sumie od dość niedawna, od momentu gdy w Homeassistant przejście na https okazało się być mocno wskazane.

mi kiedyś ISP podmienił wszystkie /24,


@dktr: chyba bym ich zagryzł przy takiej akcji :) Swoją drogą... /24 w publicznych IP? Na bogato... I jak to się ma do wysłuchiwanych od 20 lat bajek, że IPv4 się kończy, w ogóle już zaraz się skończy i tylko
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nic by nie zrobił, w moim mieście też jest taki ISP że mogę mu się wpiąć w szkielet, ustawić sobie wolny publiczny adres IP i mam internet, zero pppoe czy innej autoryzacji, dodatkowo w mikrotikowym neighbors widzę wszystkie inne mikrotiki w tym wielkim bridge ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@saturdaybaby: NATowanie to zupełnie inna sprawa niż to o czym piszesz a Mirek dostał już komplet informacji. Problem jest albo w automatycznym provisioningu od ISP który wywalił mu publiczny IP albo jego nowy modem nie działa w trybie mostka. Nie wiadomo co to za ISP i jakie ma zwyczaje, musi sprawdzić.
  • Odpowiedz