Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ostatniwrankingu: nie no sugerowanie komuś, że teraz jest najlepszy moment na wzięcie kredytu na zmiennej to trochę nieporozumienie :) o ile WIBOR za jakiś czas pewnie spadnie:) to jeszcze w międzyczasie czeka nas wzrost bezrobocia i spadki cen. Więc nie wprowadzaj kolegów błąd. Bo wzięcie go dzisiaj niczym się nie różni od radosnego załadowania się po kule w 2021.
@ostatniwrankingu: wysoki wibor i maly popyt to prawda, ale nie do konca jestem pewna czy z ta marza tak jest. na ten moment rozwazam stala stope, ale najpierw to szukam w miare rozsadnego mieszkania na mojej wichurze, bo wszystko co dostepne to 4 pietro bez windy.
@Foleylele: Nie rozumiem twojego argumentu z inflacją. O ile nie czeka nas druga Turcja to ceny mieszkań nie wzrosną przez najbliższe 2 lata. Trzymając pieniądze na cel jakim jest mieszkanie nie tracisz w takim razie nic. Inflacja nie wbija ci na konto i nie zabiera z niego kasy. Więc musisz sam się zastanowić czy wolisz poczekać i za rok, dwa kupić za gotówkę (o ile masz takie zarobki). Czy jednak ważniejsze
że teraz jest najlepszy moment na wzięcie kredytu na zmiennej to trochę nieporozumienie


@pastibox: ja bym to ujal slowami: są szanse ze bedzie lepiej w przyszłości, ale wcale nie musi, no i dopiero za rok czy dwa będziemy mogli to ocenić...
@Foleylele: A w czym TY masz dylemat? Jeśli mieszkanie spełnia w 100% Twoje oczekiwania to kupuj. Masz 50% wkładu do tego musisz dorzucić 25% wartości mieszkania na wykończenie. Natomiast jeśli mieszkanie nie spełnia Twoich oczekiwań i chcesz kupić bo Cię inflacja "straszy" to decyzja o kupnie jest bez sensu.
Fajne mieszkanie, w którym sam chciałbyś mieszkać w dobrej lokalizacji nie tylko na terenie miasta, ale również na terenie dzielnicy, osiedla a