Wpis z mikrobloga

@charnywucash: moim zdaniem amortyzator i hamulce to dwie najważniejsze zeczy w rowerze MTB.
Ale czy warto dopłacić to nie wiem bo z żadnym z tych modeli nie miałem do czynienia ;)
Być może lepiej kupić tańszy i go upgradowac...

Znaczy zaciski mt-200 mam w rowerze miejskim ale z klamkami bl-535 i to jakoś dupy nie urywa.
Dodam, ze rowera mtb używam jako roweru do wszystkiego, nie tylko do zabawy w lesie ale i do dłuższych tras (60km+), wypadów z narzeczoną wokół komina(różowa jest z tych co boi sie szybko jeździć, raczej spokojna przejazdzka). Przy wyborze tras raczej omijam jezdnie(czuje się nieswojo na ruchliwej drodze), głownie ścieżki rowerowe, leśne drogi, szuter, itp
@charnywucash: Mam podobny rower do tej 300. Ogólnie fajne rowery, zastanów się tylko czy wolisz napęd 1x12 czy 2x10, jak dużo będziesz w terenie jeździł. Z własnego doświadczenia powiem, że ten Manitou działa bardzo fajnie, choć ja swoją Meridę kupowałem z nim za kwotę mniejszą niż ta 300...
@pingWIN00: No ceny poszybowały w górę, dostępność też parszywa... 2x10 bardziej uniwersalny, z drugiej strony mam paru znajomych co jeżdżą na 1x i sobie chwalą a nie tylko teren wchodzi u nich w gre.
Ten Suntour XCR32 LOR Air z tego co wyczytałem niezbyt pochlebne opinie, głownie chodzi o żywotność tego widelca.
Co do hamulców, w 300 LITE to podstawowe hydrauliki, do wymiany jeżeli będę chciał trochę poszaleć po lasach.
Tylko
@charnywucash: Niestety tak jest, że czasem się dokona wyboru, a później dostępność i tak daje jeden wybór o ile w ogóle.. Też miałem plany zmieniać hamulce w swoim, ale to jest taka inwestycja, że wolałbym raczej dopłacić do lepszego roweru. Nie wiem jak wagowo PRO wychodzi, ale ten LITE 300 jest ponad kilo cięższy od zwykłego big 500 (już nie produkują, ale posiadam taki) o ponad kilogram. Dziwne, bo rama jest