Wpis z mikrobloga

#zagadkilingwistyczne #krzyzowka #hetmanska #krzyzowkahetmanska #ocznytygodnikhetmanski

Po długiej przerwie, wreszcie mamy pełną krzyżówkę hetmańską. I to nie jedną, a aż trzy mniejsze krzyżówki! Autorami określeń do tych krzyżówek są (alfabetycznie): @akurczak, @brak_nicku, @John_Finn, @scyth, @zwiazek_naturalny i ja. Serdeczne dzięki za pomoc w zrobieniu tych krzyżówek :)

Wszystkie krzyżówki mają ten sam diagram, który jest dołączony do tego wpisu. Osobom, które układały hasła sugeruję zacząć od tych krzyżówek, w których nie ma ich haseł ;) Jak już rozwiążecie, pochwalcie się swoimi rozwiązaniami - oczywiście umieszczając je w spoilerze.

Krzyżówki są oczywiście jolkami. Gdyby ktoś chciał wersję niejolkową (tj. ze znanym położeniem poszczególnych haseł), niech da mi znać na PW.

Określenia podano w kolejności losowej.

Krzyżówka 1:

Rozproszona kadra tajnych współpracowników jest drugą potęgą.

Ostatnia droga podąża urwanym, poszarpanym brzegiem.

Zmieszana krowa i trochę flory - gospodarstwo rolne

Siłą rękodzielnik niszczy ikonki u brzegu serwetki.

"Gwałt": miksuje MC Pozer!

W szkole wpół drogi Kłajpeda - Gogolin.

Krzyżówka 2:

Masuje w kręgielni, aż popełni błąd.

Po martwicy w Zgorzelcu.

Wiele płyt kompaktowych rozsypanych na stole.

Pokruszył dropsy z pocisku odłamek

Ruda kruszyna, lekko przycięta, w klubie cwaniakuje.

Dobre dni, ale trochę bez sensu.

Krzyżówka 3:

Przemek nie sfinalizował opłat za przewóz papierosów.

Z jabłka zostało niewiele - o, psotnik zakamarnik.

Cicho! Szczęśliwa zagadka!

W środku baszty dawny krewny wraca z gryfem.

Z głodu dudek zżarł trochę robala gdzieś na uboczu.

Fanatyczny zwolennik posiada moje lukrecji zaczątki.

Wszelkie uwagi mile widziane. Powodzenia! :)
A.....t - #zagadkilingwistyczne #krzyzowka #hetmanska #krzyzowkahetmanska #ocznytygod...

źródło: comment_OEAuBPCcRVbAZWU9ehPWHncejZNhLAEW.jpg

Pobierz
  • 5
@AleFermat: Przyznam, że musiałem sprawdzić czym jest


bo nie chciało być inaczej, a nie spotkałem się wcześniej z tym słowem, ale okazało się, że pasuje :)

Mimo to, chyba jednak rozwiązywanie idzie mi nieco lepiej niż układanie.


I pozwolę sobie wyróżnić dwa hasła, które najbardziej przypadły mi do gustu:

Cicho! Szczęśliwa zagadka!


Siłą rękodzielnik niszczy ikonki u brzegu serwetki.
Mimo to, chyba jednak rozwiązywanie idzie mi nieco lepiej niż układanie.


@akurczak: U siebie zauważyłem, że odkąd sam zacząłem bawić się w układanie, rozwiązywanie idzie mi dużo sprawniej.

Widzę też, że tutaj rozwiązywanie poszło bardzo szybko, ale pewnie spora zasługa w tym mocno krzyżującego się diagramu.
@AleFermat: Tak, przyznam, że parę haseł wyszło na zasadzie, że najpierw pojawiało się pasujące do diagramu słowo i pasująca część określeniowa w haśle, a dopiero stąd dopasowanie części z zabawą słowną.

Szczególnie dwa hasła tak zgadnięte zapadły mi w pamięć, bez diagramu - mam nadzieję - też bym odgadł, ale na pewno zabrałoby to więcej czasu.

U siebie zauważyłem, że odkąd sam zacząłem bawić się w układanie, rozwiązywanie idzie mi dużo
@AleFermat: Wreszcie wygospodarowałem chwilę na rozwiązanie tych krzyżówek. I nawet nie było tak trudno, choć faktycznie spora w tym zasługa diagramów. A skoro rozwiązałem, to i odpowiedziami się pochwalę:

Krzyżówka 1:


Krzyżówka 2:


Krzyżówka 3:


Mniemam, iż brak tłumów pod tym wpisem jest zasługą świąt i Sylwestra, niemniej jednak akcja jak najbardziej zacna i jeśli o mnie chodzi, można ją za jakiś czas powtórzyć :)