Wpis z mikrobloga

Ale fiesta na tagu związana z wakacjami. Wyczuwalny jest paradoinalny ból dupy u spadkowiczów.

Sytuacja zaczyna trochę przypominać rok 2020 gdy ówczesna fiesta spadkowiczowa została przerwana 20% wzrostem cen nieruchomości r/r xD

Co do wakacji to zapłacę w tym i przyszłym roku mniej raty niż gdyby stopy były nadal 0.1 xDDDD przy 20% inflacji :-)

#nieruchomosci
#kredythipoteczny
  • 21
  • Odpowiedz
To jest niebywałe - nie dość, że kredyciarze (jak sami twierdzą) zrobili deal życia kupują wciąż zyskujące na wartości nieruchomości to jeszcze państwo daje im takie prezenty jak wakacje kredytowe. To tak samo jakby dawać wakacje leasingowe ludziom, którzy mają Lamborghini w leasingu. W sumie czemu nie?
  • Odpowiedz
Ale fiesta na tagu związana z wakacjami. Wyczuwalny jest paradoinalny ból dupy u spadkowiczów.

Sytuacja zaczyna trochę przypominać rok 2020 gdy ówczesna fiesta spadkowiczowa została przerwana 20% wzrostem cen nieruchomości r/r xD

Co do wakacji to zapłacę w tym i przyszłym roku mniej raty niż gdyby stopy były nadal 0.1 xDDDD przy 20% inflacji :-)


@gryfik1989: widzę że na siłę starasz się wzbudzić złość w osobach, które piszą tutaj o spadkach,
  • Odpowiedz
  • 0
@SzitpostForReal cytując klasyka: ''mam to w #!$%@?''. Kupiłem wbrew opinii wielu domek pod miastem wojewódzkim ''na górce'' za 4.5k/m. Miało zaraz spadać... xD Teraz nieruchomość warta jest 50% więcej a zadłużenie dzięki inflacji traci na wartości. Do tego jeszcze rząd podrzuca wakacje kredytowe. Dziękuję wam spadkowicze że nie kupowaliscie nieruchomości gdy były względnie tanie. Much appreciated xDDDDD
  • Odpowiedz
Mordo wakacje kredytowe albo w ogóle nie wpłyną na inflację albo delikatnie ja zwiększa a wg niektórych nawet będą miały działanie antyinflacyjne.

W jaki sposób mają sprawić że kredyciarze stracą?


@KakaowyTaboret: wakacje kredytowe to skutek fatalnej polityki i nadchodzącej stagflacji. Jeżeli prognozy NBP się sprawdzą, to wartość nieruchomości będzie szybko spadać, co spowoduje że zamiast wartościowego aktywa będziesz miał aktywo warte część kwoty którą zapłaciłeś.
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal spadki o 30 procent po kilku latach. I po 30 procentowych spadkach moje mieszkanie nadal może być warte więcej złotówek niż jest warte obecnie. A tego że 15 letni kredyt kosztuje mniej niż wynajem nawet bez wakacji kredytowych nawet nie liczę.
  • Odpowiedz
spadki o 30 procent po kilku latach. I po 30 procentowych spadkach moje mieszkanie nadal może być warte więcej złotówek niż jest warte obecnie. A tego że 15 letni kredyt kosztuje mniej niż wynajem nawet bez wakacji kredytowych nawet nie liczę.


@KakaowyTaboret: nie, tylko w tym roku wartość nieruchomości spadnie o 15-20%, bo prognozowany jest zerowy wzrost nominalny ich wartości przy 15-20% inflacji. Ponieważ inflacja utrzyma się przez najbliższe 2-3 lata
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal spadek realny. A teraz weź pod uwagę że mogłem trzymać forsę od 2020 na lokacie 0,1 procent zamiast szybko i prawie darmowo nadplacac kapitał i moje pieniądze byłyby mniej warte przy wyższych obecnie kosztach nieruchomości jednocześnie tracąc pieniądze na wynajmie ¯_(ツ)_/¯

Więc gdzie moja strata na wakacjach? Miałbym 30 procent więcej gotówki by kupić mieszkanie?
  • Odpowiedz
spadek realny. A teraz weź pod uwagę że mogłem trzymać forsę od 2020 na lokacie 0,1 procent zamiast szybko i prawie darmowo nadplacac kapitał i moje pieniądze byłyby mniej warte przy wyższych obecnie kosztach nieruchomości jednocześnie tracąc pieniądze na wynajmie ¯\(ツ)/¯


@KakaowyTaboret: nikt nie trzyma kasy na lokacie oprócz emerytów w tym kraju. Wystarczy że kupiłbyś obligację zabezpieczone inflacją, lub zainwestował w akcje dywidendowych spółek, itp.

Więc gdzie moja strata na
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal czyli mogłem tą kasę stracić na dywidendowych spółkach xD

Strata wartości nieruchomości- o ile to 30 procentowe spadki nominalne nawet w ciągu roku a potem odbicie to nadal jestem na plus- kredyt mam tańszy niż wynajem- lepiej byłoby kasę spalać w wynajmie od 2 lat?
  • Odpowiedz
czyli mogłem tą kasę stracić na dywidendowych spółkach xD


@KakaowyTaboret: zawsze wybierasz skrajnie niekorzystne rozwiązania, to tak jakbym pisał, że w twoje mieszkanie mogłoby się spalić. Taka dyskusja jest bez sensu.

Strata wartości nieruchomości- o ile to 30 procentowe spadki nominalne nawet w ciągu roku a potem odbicie to nadal jestem na plus- kredyt mam tańszy niż wynajem- lepiej byłoby kasę spalać w wynajmie od 2 lat?


Nie, nie jesteś na
SzitpostForReal - > czyli mogłem tą kasę stracić na dywidendowych spółkach xD

@Kak...

źródło: comment_1657780339lYCKKY4JDXcgFbTOd8L1pB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zawsze wybierasz skrajnie niekorzystne rozwiązania, to tak jakbym pisał, że w twoje mieszkanie mogłoby się spalić. Taka dyskusja jest bez sensu.


@SzitpostForReal:

z tego co kojarzę większość ludzi na giełdzie traci :)

Nie, nie jesteś na plusie w takim scenariuszu, po prostu przepłaciłeś znacznie za aktywo, ale trudno jest ci to zrozumieć. Poniżej masz tabelę porównania kosztów najmu i raty, to zestawienie nie wychodzi korzystnie dla raty, a od tego czasu
KakaowyTaboret - > zawsze wybierasz skrajnie niekorzystne rozwiązania, to tak jakbym ...

źródło: comment_1657780683NPxd79DPzBlO6s4VYTANxc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz