Wpis z mikrobloga

Działka o szerokości 18.5 metra za to bez sąsiadów w promieniu 30 metrów z obu stron, czy działka 30 metrów szerokości za to już z jakimiś sąsiadami?

W obu przypadkach działki będą bardzo duże (ok 1800-2000m2)

Sąsiad mi proponuje połączenie działek (i wydzielenie drogi itp), żeby było szerzej i ładniejsze działki i od kilku dni rozkminiam plusy i minusy obu rozwiązań. Może Wy coś podpowiecie?
Docelowo na tych działkach (niezależnie od szerokości) chciałbym postawić swój dom + dwie identyczne działki zostaną dla moich dzieci na przyszłość

#budowadomu
#budujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
Działka o szerokości 18.5 metra za to bez sąsiadów w promieniu 30 metrów z obu stron, czy działka 30 metrów szerokości za to już z jakimiś sąsiadami?


@robertx: a która ma lepszą lokalizację?
  • Odpowiedz
@ksiak: W obu przypadkach lokalizacja pozostaje bez zmian. Działkę o szerokości 23.5 metra mam aktualnie (5 metrów zostawiam na drogę), jak połączę z sąsiadem to będzie po prostu szersza

@ATAT-2: To fakt - ale w obu przypadkach działki i tak będą takiej samej wielkości jeśli chodzi o m2 tylko w opcji połączenia z sąsiadem działki są szersze, za to zyskuję randomowego człowieka za płotem (bo sąsiad działkę która
  • Odpowiedz
@robertx:
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem, fajnie by było jakbyś załączył jakiś schemat, bo w grę wchodzą jeszcze identyczne działki dla dzieci - trochę się pogubiłem.
Ale generalnie widzę to tak:

* Wąska działka: 18.5 metra, budujesz dom na 10.5 metra na szerokość, z jednej strony masz 9 metrów (bo ta droga). Już nic tam więcej nie ugrasz, szerokość działki ogranicza dostępność projektów, może być ciężko wszystko fajnie
  • Odpowiedz
@robertx: Prędzej czy później będziesz miał sąsiadów. Więc lepiej zadbać o to żeby działka była szersza i mieć większy bufor od tych sąsiadów. Po za tym szersza działka daje Ci więcej możliwości na zabudowę oraz zagospodarowanie terenu. + tak jak pisał mireczek wyżej, niższe koszty ogrodzenia oraz mediów. Działka 2000 m2 o szerokości 18.5 m to 250 m ogrodzenia, przy 30 m szerokości i tej samej powierzchni już 190 m
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: @Alpha_Male: Co do kosztów ogrodzenia - nie jest to problemem, bo będę grodził jednocześnie praktycznie całą działkę - jakieś5000 m2 . Muszę tak zrobić ponieważ swój dom chce postawić na środku, a działki dla dzieci zostaną z jednej i z drugiej strony . Przez najbliższe lata po prostu będę miał w #!$%@?ę wielkie podwórko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz