Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było przez ostatnie 2 miesiące... Chyba przejąłem pociągi na tej linii po jednym z emerytów, który opuścił już nasze mury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę się przez ten czas wydarzyło, ale kompletnie pochłonęły mnie sprawy krwiodawstwa od zimy zeszłego roku. Czas powoli wracać na stare śmieci i dawać znać kiedy i gdzie możemy się spotkać na pociongach.


A dziś:
48071 PIRAT
04:16 Poznań Główny - Kołobrzeg 08:06
opóźniony przez wymianę lok i inne po stronie IC_

84102 SZYNDZIELNIA
10:57 Białogard - Poznań Główny 14:24

#atencyjnymaszynista #kolej #pracbaza #100twarzykolejarzy #pkp #intercity
P.....y - Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było prz...

źródło: comment_16576795805sI9i4xT7FU78tAmHKfHsu.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RobHajs: czasem tak wyjdzie. Niestety rozkład też jest trochę nierealny ze względu na brak skróconego czasu jazdy w pewnych momentach, ale da się. XD

@Frasad: całe szczęście jeszcze tego nie obsługujemy xD
  • Odpowiedz
@Pociongowy: A ja lubię PKP Intercity. Jeździłam dużo, latami i nie pamietam kiedy mi sie przytrafiło cos nieprzyjemnego. Jedyne nieprzyjemne historie związane są z pasażerami albo jakimiś pojedynczymi sfrustrowanymi konduktorami. A nawet mam miłą historię sprzed dwóch tygodni.

Jakiejś turystce ciemnoskórej wpadł telefon pod pociąg jak wsiadała. W telefonie oczywiście miała wszystko- bilety, kartę itp. No i to jedyne jej źródło kontaktu z rodziną. Pomogłam jej dogadać się z konduktorem, a
  • Odpowiedz
@Pociongowy: nie wiem, co jest bzdurą. Że każde pociągi, którymi jechałem były opóźnione? Były, do Warszawy i z powrotem, a także z Wrocławia na zachód i z powrotem. Że nie zwrócili mi pieniędzy? Też tak było. Że w Dolnośląskim jeżdżą kible w PolRegio? No jeżdżą, sam potwierdziłeś. Nie wiem skąd jesteś, może u ciebie to lepiej działa.

@venomik: też przeklikałem, mój nie miał być opóżniony, jak pisałem, rozpoczyanł trasę i
  • Odpowiedz
opowiedz o nim.


@Pociongowy: Kiedyś przy okazji. Książka sprzed ponad 100 lat, autor nie zyje od ponad 70, więc pewnie wszystko w domenie publicznej to można sobie na legalu odświeżyć :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atrophy: Twoja wypowiedź była dokładnie taka:
Tamten gość ma rację, wlasciwie każdy pociąg jest potężnie opóźniony,
Nie zaznaczyłeś w żadnym miejscu że chodziło o pociągi którymi Ty jechałeś, a uogólniłeś temat.

W żadnym miejscu nie odniosłem się do braku zasadności twojej reklamacji oraz tego że nie została ona rozpatrzona pozytywnie, więc tutaj nie czepiaj się nawet, a to że w twoich okolicach jeżdżą stare kible potwierdziłem koleżance innym komentarzu I absolutnie
  • Odpowiedz
@Pociongowy Wybieram się tym pociągiem 28 lipca do Kołobrzegu. Czy to stary typ pociągu z tymi zaczarowanymi drzwiami i starymi fotelami czy raczej będzie coś nowszego? I dlaczego wagony mają aż tak odległe numery typu 301 itd. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej pracy :)
  • Odpowiedz
@Pociongowy: Hey! Jak się dostajess z Kołobrzegu do Bialogardu?

Naprawdę brakuje wagonów przedzialowych? Jechałem z Tarnowa do Szczecina i miałem miejscówkę na przedzialowy a podstawiono bezprzedzialowe bez miejscówek. W takiej sytuacji były osoby z trzech wagonów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubeen: tak ten pociąg złożony jest z wagonów starszych typów z łamanymi drzwiami. Dodatkowo w składzie mamy wagony wypożyczone z Czech więc i komfort jest podobny do tych które jeździły jeszcze kilka lat temu w Polsce. A co do numerów to podejrzewam że są to wagony sypialne ale nie przyglądałem się temu ze względu na to że pracuje w trochę innych warunkach niż konduktorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pociongowy: pytanie nie o IC ale o koleje dolnośląskie, może będziesz wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) różowa jeździ do pracy pociągiem. Wsiada w pociąg 1, jedzie 10 minut, ma 5 minut na przesiadkę i potem kolejne 15 minut pociągiem numer 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzecz w tym że pociąg 1 zawsze przyjeżdża spóźniony. Pół biedy jak tylko kilka minut bo wtedy zdąży
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@balbezaur: hej! W zależności od zmiany mam wyznaczony powrót jako pasażer na którymś z pociągów albo jadę taksówką opłaconą przez firmę.

@balbezaur: ciężko odnieść się do sprawy braku wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych ponieważ wagonów brakuje w ogóle. Jeśli w twoim składzie którym jechałeś ostatnio doszło do takiej sytuacji to po prostu jest jakaś sytuacja awaryjna która wymagała szybkiejb reakcji i skorzystano z rezerwy taborowej którą akurat były wagony bezprzedziałowe. Są
  • Odpowiedz