Wpis z mikrobloga

Pisałem tutaj kiedyś, że Marcin i jego koledzy muszą prowadzić jakieś nielegalne biznesy żeby żyć tak jak oni żyją. Głupi przykład: Jadą na ten ich offroad, wchodzą do sklepu i robią zakupy kompletnie nie patrząc na ceny, tankują do pełna, po prostu kompletnie nie patrzą na pieniądze. Niestety to tak nie działa. Mam dużo znajomych, którzy coś osiągnęli np mają kilkanaście sklepów spożywczych + wynajmują kilka nieruchomości i zanim cokolwiek kupią przemyślą to kilka razy czy aby napewno się opłaca. A mogliby kupić byle co bo ich stać. I tak większość ludzi się zachowuje dochodząc do dużej kasy swoją ciężką pracą. A w filmach u Gubernatora żadna osoba nie zastanawia się nawet co kupuje tylko to robi. Wiecie o co chodzi. Jeśli to prawda z Przemem, że siedzi to pewnie inny też coś mają za uszami np Marecki i ludzie z offroadu bo widać było, że bardzo dobrze się znają i nie spotykają tylko na offroadzie. Marcin pewnie też coś ukrywa, może też jest w coś zamieszany tylko nie powie o tym. Nawet gdyby miał sprawę w sądzie to jestem pewny że nikt by nie wiedział. Ciekawe kiedy wyjdzie prawda o Przemku i kiedy wyjdą jakieś brudy na Marcinka. Może już niedługo. Zobaczymy
#mocnyvlog
  • 10
@Bunsen: nie wiem czy oni aż tak dużo znowu wydają na tych wyjazdach. Nawet jeśli Marcin zarabia tyle co jakiś #programista25k (a pewnie zarabia więcej mając jakieś tam biznesy), to wydatek typu zatankowanie samochodu nie jest czymś czym będzie się zbytnio przejmował tu i teraz, po prostu tylko trochę mniej boli to przy płaceniu, a zatankować tak czy inaczej musi jeśli nie chce nocować na jakimś zadupiu. Na wyjazdach też głównie
Ja wiem, że dużo ludzi nie patrzy na ceny, tankuje do pełna itd i że to tylko "filmy" ale właśnie na tych filmach Marcin pokazuje jak żyje a przy okazji pokazuje trochę życia kolegów. I pomijając Marcina to można zauważyć, że wszyscy mają tam duże pieniądze, sama ich pasja czyli offroad już trochę kosztuje - samochody, modernizacje, części, tankowanie kilka razy do pełna na takiej wyprawie plus ciągłe kupowanie różnych alkoholi w
@Bunsen: IMO jeśli rzeczywiście siedzi, to może tak być, że część grupki robi jakieś wydumane biznesy, a wycieczki, etc. to wypady integracyjne oraz na wspólne knucie. Z resztą Szafa pokazuje tylko prawdę ekranu, bo równie dobrze to wszystko może być na kredyt (wycieczki, samochody, haj-lajf, etc.), a potem wszyscy j*#bią w fabryce azbestu albo tyrają 7 dni w tygodniu, żeby to spłacić po chwili zabawy i tak się ta karuzela kręci.