Wpis z mikrobloga

@Muszczyna: "do minecraft" to akurat podchwytliwe, bo do "grania" starczy 1650, ale panie jak chcesz odpalić minecrafta z rtx i shaderami to kupuj 3080 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poza tym to określ konkretnie budżet, bo widełki ~2k to przesada, porównujesz kompa za 3000 do kompa za 5000 to ten drugi lepszy
@Muszczyna: Nie kupuj takich składaków z allegro, zestaw nie warty zakupu. Jaki masz budżet ogólnie? Sprawdź sobie najlepiej:
https://sklep.hard-pc.pl/k530,komputery-i-podzespoly-zestawy-komputerowe.html
https://techlipton.pl/2022/polecane-zestawy-komputerowe-lipiec-2022/

GTX1650 jest totalnie nieopłacalny, lepiej zainwestować w RX6600 albo RX6600XT.
Ogólnie zestaw bardzo słaby, nie warty takiej kasy. Przejrzyj zestawy na techlipton (ten za 4400 zł już jest elegancki), albo jeśli nie chcesz składać to z hardpc.
@majk3l: komponenty to widzę ze w wiekszosći maja takie same. CPU i5-10400f a płyta główna na chipsecie H510M do tego jakies 16GB RAM i jakis dysk SSD. Wiec pewnie różnią się te kompy głównie obudową i wersją grafiki
@Muszczyna: Z tym RAM to niekoniecznie, bo między 1x16GB 2666Mhz a 2x8GB 3200Mhz jest spora różnica w wydajności mimo wszystko.
Ciężko powiedzieć ile zaoszczędzisz, musiałbyś przeanalizować ile co kosztuje ale moja rada taka, nie znasz się na kompach, nie lubisz, nie składałeś? Daj sobie spokój i kup jakiś zestaw z hardpc po prostu.
Na techlipton są tylko poszczególne komponenty, nie ma całości, każdy element jak klikniesz to przenosi do xkomu gdzie
@Muszczyna: zestawy na allegro to chłam. Gotowce ogólnie to chłam. Lepiej albo niech ktoś Ci złoży, albo pozbieraj informacje od ludzi na tagu i wybierz komponenty, a składanie zleć firmie u której składasz. W każdym razie jeszcze pół roku temu gotowce opłacały się tylko dlatego, że ceny kart graficznych były chore. I tylko ze względu na karty. @majk3l myślę, że pomoże.
@Krs90: > Dużo więcej:

No dobra ale cena 3000zł vs 5500PLN to tez wielka różnica. Moze ten tani wystarczy? Nie potrzebuję się przeinwestowywać aby się czuc że mam wspaniały komp. Chce kupić coś co bedzie dobrze działać i wydać na to jak najmniej kasy. Mam nadzieje ze komp będzie brał 60W a nie 450:) Nie zamierzam ogrzewać mieszkania komputerem i bulić za prąd 5zł za dzień pracy kompa
zestawy na allegro to chłam. Gotowce ogólnie to chłam.


@szuwarek-mini: a to co wkleiłem z XKOM to też chłam i gotowiec? Co świadczy że coś jest chłamem i gotowcem, miejsce wystawienia sprzedaży? Bo nie czaję tych podziałów. Przecież każdy sprzedawca komputerów pod swoją marką jakoś to skłąda z dostepnych części i robi gotowy komputer