Wpis z mikrobloga

Trzy dni temu znalazłem kitku w ogrodzie, prawdopodobnie ktoś go wyrzucił bo szybko się oswoił. Kotek ma 6-7 tygodni według doktora. Proszę o opinie ekspertów na poniższe zagadnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Zamówiłem karmę wiejska zagroda, ale są tam tylko 2 smaki. Czy mogę dobrać jeszcze np. jakieś rybne smaki od innego producenta, czy lepiej nie mieszać?
2. Kupiłem żwirek, który miał nie mieć zapachu i pyłu a ma, w dodatku po skorzystaniu z niego śmierdzi. Jakie polecacie rozwiązania w tym temacie?
3. Dawać takiemu małemu trawę do jedzenia?
4. Widziałem specjalne mleko dla kotów, jest sens mu to dawać, czy wystarczy mokra karma?

Zdjęcie dla atencji

#koty
Dd92 - Trzy dni temu znalazłem kitku w ogrodzie, prawdopodobnie ktoś go wyrzucił bo s...

źródło: comment_1657624677gs1JKWvlTFbeOwD0ZdoARs.jpg

Pobierz
  • 7
@Dd92: 1. Możesz :) Musisz też wyczuć kota. Np. moja kotka nie je ryb, bo potem wymiotuje. Lepiej kupować karmę morką niż suchą.
2. Masz kuwetę otwartą czy krytą? Przy krytej aż tak nie śmierdzi. Szczerze, są jakieś pochłaniacze zapachu itd., ale ja tego nie używam. Gdy kupiłam krytą było dużo lepiej.
3. Tutaj niestety nie pomogę, ale wydaję mi się, że taki maluch też może jeść trawę... Ale najlepiej zapytać
@Neko-chan51: Zamówienie jeszcze nie doszło, więc daje mu inne karmy kupione na miejscu i wcina wszystko. Jakichś problemów nie zauważyłem.

Kuwetę kupiłem niestety otwartą, z tym że mam wrażenie że u znajomych mających koty nie czuć tak tego zapachu. Ewentualnie to może być wina tego że wchodzi tam kilka razy dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Możesz polecić jakieś Żwirki z dobrym stosunkiem jakość/cena? Czy nie ma to
@Dd92: gratulacje, też mamy takiego buraska, tylko już pare lat starszą <3
Przy zamówieniu bierzemy jej tak z dwa smaki mokrej karmy i je je przez dluzszy czas, nie potrzebuje mieć jakoś bardzo różnorodnego jedzenia, tym bardziej że czasem jej smaki nie pasują więc jak jej coś odpowiada to się tego trzymamy. Na początku braliśmy różne żeby ja wyczuć i potestować firmy i smaki, teraz już lecimy na sprawdzonych, nie ma
@Dd92: Hmmm... Możesz też kupić żwirek zapachowy ten np. https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_kota/zwirek_dla_kota/zwirek_zbrylajacy/benek/382602 Ja go kupowałam (możesz też inne zapachy - zielony las też jest zajebisty), ale jak dla mnie za bardzo lepił się do kuwety i zmieniłam na ten https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_kota/zwirek_dla_kota/zwirek_zbrylajacy/cats_best/382641 i jest spoko. Najważniejsze, aby kotu podpasowało, bo bywa tak, że kotu nie pasuje jakiś żwirek i załatwia się obok kuwety i to nie dlatego, że jest złośliwy, tylko po prostu żwirek jest